| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda. Asta este o intrebare mai mult pentru fete. Deci sunt clasa a 9-a si am in clasa un coleg cu care nu sunt deloc prietena.
Nu ne bagam in seama unul pe celalalt si nici macar nu ne salutam atunci cand ne intalnim unul cu celalalt. Sigurul lucru pe care vreau sa vi-l spun este k acesta se uita la mine in toate orele(eu incerc sa nu ma uit la el dar el tot se uita la mine)... iar daca ma uit la el acesta nu isi mai ia privirea de pe mine pana cand nu sunt eu prima care fac asta. Credeti ca acestuia s-ar putea sa ii placa de mine?

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Dinn cate ai povesti e foarte posibil.Parerea mea este ca el este cam timid si se teme de un refuz dinpartea ta, incearca sa il abordezi tu cumva, sau spune-i verde in fata ca nu mai suporti si nu ii intelegi coportamentul fata de tine.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| amdr001 a răspuns:

Poate ca da, dar daca nu stii ce sa ii spui (adica daca il placi si tu sau nu, asta daca el te place) ce simti tu, asculta-ti inima si instinctele pentru ca la femei acestea sunt fffff bune, crede-ma... Bafta

| Ahead a răspuns:

Baiatul este timid, dar e interesant ca pastreaza contactul vizual
Vorbeste cu el, cunoaste-l mai bine si pe parcurs vei intelege comportamentul lui.

| Mihaeela1795 a răspuns:

Da acesta ar fi un semn ca ear place de tine. daca iti place si tie de el nu ezita fa primul pas findca in ultimul timp fetele sunt mai indraznete nu stiu de ce dar parca sau schimbat cu locul in loc baiatul sa isi eie inima in dinti acum din contra majoritatea fetelor fac aceasta, de aceea te-as sfatui si pe tine sa vorbesti cu el daca nu ati place de el apoi poti vb cu el macar sa ii intelegi fapta! sper ca te-a ajutat sfatul meuhappy

| Mihaella09 a răspuns:

Din cate povestesti tuu acolo este foarte sigur ca baiatului respectiv sa ii placa de tine, si nu are curajul ca sa-ti zica. De ce nu il iei deoparte sa il intrebi: de ce se tot uita asa insitent la tine? Sau daca si tie iti place de el atunci de ce nu ii spui ce simti pentru el. Ai putea face tu primul pas tongue :d