| Iuuuulianaaaaa a întrebat:

Dau funda!
Buna TPU! Cum fac sa nu imi mai fie frica de intuneric? Eu cand eram mai mic adormeam numai cu lumina stinsa si televizorul aprins. Acum, de fiecare data cand incerc sa sting lumina o aprind din nou. Chiar nu stiu cum sa fac asta! Eu imi tin televizorul aprins in fiecare noapte pentru ca, uneori ma trezesc pe la 4 si imi e frica daca nu vad nicio lumina.

Va rog! Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| AndraDyana a răspuns:

Gandeste-te ca nu este nimic acolo, nu are de ce sa iti fie frica si iti sugerez sa eviti filmele de groaza.☺ Daca iti este frica poți chema pe cineva[mama sau sora (daca ai sora)] sa doarma cu tine asa vei sti ca este cineva acolo

2 răspunsuri:
| Dcide5 a răspuns:

Si mie mi-a fost frica de intuneric.

Gandeste-te ca nu este nimeni in acel intuneric, sau macar daca este, daca ti se intampla ceva, se intampla si gata, nu ai cum sa eviti.

| anamatey a răspuns:

La fiecare ne-a fost frica de intuneric. Imaginatia ne da staria de stres pentru ca ne este intuneric. Imaginatia de fapt este plictisita si vrea ca sa fie putin mai interesant, daca vei face lucruri noi tot timpul si vei incerca lucruri care sa te faca sa nu fi plictisit atunci frica de intuneric v-a disparea.(nu spun ce esti plictisitor doar ca mintea ta e prea nebuna )laughing)