| AnonimAwesome a întrebat:

Dau Funda! Ce parere aveti despre Bob Marley :X :S eu il ador ma inspira foarte mult...De ce Fuma asa multa iarba? Asta era singuru motiv ca era un Rastaman? sunt chiar curios chiar nu il afecta? pentru ca stiu ca era un mare fan al ierbii laughing si e adevarat ca la sfarstitul vietii a trecut la Ortodoxie? Dau FUNDA! :X :X Bob

2 răspunsuri:
| TheUnForgiveN a răspuns:

A fuma iarba este o traditie a religiei Rasta.Da, iubesc muzica lui Marley.

| DayN a răspuns:

Rastafari e o miscare religioasa, nu cred ca are legatura mare asta cu fumatul...mai mult cred ca fumatul era din placere proprie.Singurul lucru care il stiu ca arata un rastafarian adevarat sunt "dread-Loks" adica parul in codite neingrijite ce reprezinat radacinile crescute in rastafari