| anonim_4396 a întrebat:

De ce a fost inmormantat Bob Marley ca si crestin cand el a fost toata viata rastaman?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Pentru că așa a cerut familia lui. Iar el nu a menționat cum ar vrea să fie înmormântat.

| sublime89 a răspuns:

Au fost si elemente rastafariene, dar si ale bisericii ortodoxe etiopiene, la inmormantarea lui. Cu cateva luni inainte sa moara a fost botezat in religia ortodoxa din Etiopia. Oricum, si religia rastafariana e desprinsa din crestinism.

| R0R0 a răspuns:

Poate asa au cerut cei din familia lui.