| lalala2012 a întrebat:

DAU FUNDA! de cand m-am intors de la mare chiar daca ma spalam in fiecare zi pe cap acolo a inceput sa imi cada parul.as avea si eu nevoie de sfaturi impotriva caderii parului sau remedii.multumesc.

1 răspuns:
| RalukAdda a răspuns:

Pai sunt samponuri dar sunt cam 50-100 de lei poate si mai mult! Solitii: Poti sati masezi capul cu un pahar de apa si cu o lingurita de otet de mere(dar e cam greu de gasit) sau Dupa ce va clatiti, turnati pe cap 100 ml de bere (o jumatate de pahar) si masati-o bine in piele. Lasati sa actioneze 15 minute, apoi clatiti-va din nou, cu apa calda. Repetati procedeul, masati usor si pieptanati-va parul ud. Lasati-l sa se usuce, fara sa va clatiti. Berea intra in piele, iar mirosul dispare.