| Aenoenienanonim a întrebat:

dau fundita! Salut TPU. m-am trezit azi dimineata, si cand m-am uitat in oglinda, am vazut ceva ce ma ingrozit. pe partea stanga, aproape de tampla, o mare umflatura pe piele.cred ca e un cos, dar nu sunt sigur, deci e imens, mi sa mai intamplat sa imi apara umflaturi din astea, dar pe mana, si acum am pe fata, stie cineva cum se trateaza, s-au ceva. va rog sunt disperat. E foarte umflat, iar la atingere e ca o bilutza inauntru dar pe langa e foarte umflata. multuumesc mult... dar va rog nu ma luati cu "du-te la dermatolog" vreau macar sa imi spuneti ce am, s-au cum pot sa scap de el, de spart nu merge sa il sparg.am incercat si cu acul. l-am intepat de vreo 5 ori. si ma ustura de m-a luat toti dracii, si nu iesea nimic.mai rau se accentua "ascutea". nu stiu ce sa fac sad

2 răspunsuri:
| Aenoenienanonim explică:

Esti un ratat

| MissG_4403 a răspuns:

Dupa parerea mea este un cos subcutanat. Cel mai bine ar fi sa-l lasi sa se usuce de la sine si sa nu-l mai storci, caci mai rau ii faci! Stoarcerea ingreuneaza uscarea si creste probabilitatea sa ramai cu semne! Poti sa incerci sa-l dai cu ceva solutie speciala pentru cosuri(desi nu cred ca va ajuta) de ex: Zynerit(daca ai asa ceva -in jur de 30 de lei) sau o crema de la Cosmetic Plant cu sulf si ulei de salvie pe care eu personal o folosesc, in jur de 7 lei, si chiar are efecte(asta in cazul meu bineinteles!)