| UserAnonim98 a întrebat:

De 3 săptămâni m-am apucat de "tras de fiare acasa".As vrea sa iau proteine... Ce-mi recomandati dintre:

http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/95-mass-forte-crea tin-r.html

sau

http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/51-super-mass-r.ht ml

Care credeti ca m-ar ajuta sa cresc mai rapid in masa musculara?

Pana acuma nu am avut un program fix de antrenament (lucram toate grupele de muschi intr-o zi, 2-3 ore), iar alimentatia (mâncam in graba, iar de cele mai multe ori mancam de 2 ori pe zi). Acuma mi-am schimbat alimentatia:

08:45 >- 2 sandwichuri+1 pahar lapte

12:00 >- 2 bucati carne porc + 2 felii de salata vinete sau pateu (+ cartofi prajiti sau oua in tigaie uneori)

16:00 >- (la scoala) 1 corn cu ciocolata

19:30 >- mancare gatita (orez, pilaf, ciorba, etc) + felul 2 (carne porc la abur sau pulpa de pui)

22:30 >- sandwich + lapte +ceva dulce(ciocolata, corn, biscuiti, iaurt)

Program antrenament >- o sa-l fac, ma gandesc sa lucrez 1-2 ore pe zi, cate 2 grupe muschi/zi.

-Deci ce proteine ar fi mai bune pentru programul si alimentatia mea? Care te ajuta sa cresti cel mai repede in masa musculara?

PS: Am 15 ani, vreo 1.75 m, 55 kg.

2 răspunsuri:
| alinkkkk a răspuns:

Frate sunt in aceeasi situatie,dar eu nu vreau sa iau,daca ai sa iei daca te lasi de ele o sa devii un uscat,parerea mea sa mananci bine,fructe, friptne, legume si sa tragi corect si tare, la inceput ca sa cresti masa musculara ai nevoie de exercii pentru marire cu greutatii mari, daca faci 3 repetari cu greutati mari e mai important decat 20 de repetari cu greutati mici, deci iti zic sa stai cuminte cu proteinele, creatinele =ca proteinele se iau numai daca nu mananci corespunzator ...Bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru alinkkkk):

Tu nu iei proteine? adica tu stai NEMANCAT?

proteine = carne, peste, branza, oua, alte lactate, unele legume.

Si suplimentele ("prafuri" cum zic inaptii) tot din mancare sunt extrase.

Auzi, devii un uscat rolling on the floor

doamne cati IDIOTI exista in tara asta, de-aia rad toti de Romania