| biancamaria1998 a întrebat:

De aproape o luna mi-am făcut relație cu un băiat ok, știe sa se comporte, chiar e ce trebuie, însă i-am cunoscut prietenii și mi-am dat seama ca sunt îndrăgostită de unul din prietenii lui. Nu prea vorbim mereu dar oarecum a dat niște speranțe adică ca nu mi-ar frânge inima, vorbeam prin inimioare si chiar voiam sa ne întâlnim a doua zi după revelion. Eu nu știu dacă știe ca sunt împreuna cu băiatul asta pentru ca nu mi-a zis și chiar nu pare sa știe și oricum iubitul meu nu știe ca vorbesc cu prietenul lui ca făcea naspa. Ce ar trebui sa fac? Ma simt super prost știind ca ii plac pe amândoi, cu unul sunt iar cu celălalt nu. Am nevoie de multe sfaturi. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De rahat rău ce faci, desparte-te de băiatu ăla, merită pe cineva mai bun

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa te simti "super" prosti? Nu... poate ultra sau nano prost.

Pai daca ai ajuns sa te indragostesti de altcineva, in timp ce esti cu iubitul tau, este clar ca nu il iubesti. Asa ca cel mai bine, ar fi sa te gandesti la asta... fara alte pretexte. Chiar si daca ramai impreuna cu iubitul tau, nu ai garantia si siguranta pe tine (din ce se vede) ca nu o sa il inseli mai tarziu (indiferent care ar fi iubitul tau, deci poate si pe alta persoana).

Sfat? Sa te maturizezi, iar daca consideri ca vrei sa ai o relatie cu altcineva, si nu cu actualul iubit, cel mai bine ar fi sa te desparti de el, sa nu sufere mai tarziu.

| Sofer a răspuns:

Ramai cu iubitul tău și tine de relația asta. Nu te mai gândi la alți băieți.

| anonim847483 a răspuns:

Spune i acelui baiat ca tu esti impreuna cu iubitul tau (adica prietenul lui) iar apoi vezi cum decurg lucrurile

| Navzharah a răspuns:

Eu zic sa nu te mai combini instant de cine iti place, ca asa faci toata viata.
Stai si tu fara relatie si asteapta pana nu ti plac toti si iti place doar unul si stii bine ca doar pe el il vrei.
Asa le frangi inima la toti.