| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori este bine sa te speli pe fata intr-o zi? Pun acesta intrebare pentru ca am citit cateva articole despre cum sa scapi de cosuri si una din metode era sa te speli mai des pe fata. Dar era mentionat acolo ca nu e bine prea des. DC?

Răspuns Câştigător
| floryynnel a răspuns:

1 dimineata, 1 seara. Si in timpu zilei, cand vii de la scoala/lucru. Sau in caz ca ai transpirat sau ai stat in praf. Probabil ai observat ca dupa ce te speli fata se usuca, atunci tenul are tendinta de a secreta mai mult sebum, deci un lucru rau(pentru ca apar cosuri si se ingrasa fata).
Este indicat de 2 ori, dar daca in timpul zilei transpiri/stai in praf/ scoala, etc trebuie sa te speli.
Existe si creme pentru hidratare, le poti folosi dupa ce te-ai spalat pe fata

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Nici duș nu e sanatos sa faci prea des. Pe fața e destul odata pe zi, si dă-te cu masca naturista pentru cosuri.

| Gekkō a răspuns:

De câte ori vrei tu, e important să te speli pe faţă chiar şi cu săpun, combate iritaţiile şi uscă coşurile...