| GutzEmy07 a întrebat:

Salutare, TPU am si eu o intrebare. Am tot citit pe internet si scria ca daca te dai cu lamaie pe ten nu o sa mai ai atatea cosuri e adevarat? Sau daca nu lasati-mi niste metode de scapare a acneei... (nu fff scumpe ) DAU FUNDA!:*

7 răspunsuri:
| Lorennna a răspuns:

Eu iti recomand lotiunea Doina, e foarte buna si iti hidrateaza tenul, eu o folosesc de foarte mult timp si am scapat de punctele negre in totalitate;;)

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Weeedha a răspuns:

Lotiune tonica mentolata si a loooot of S.x. :* Lotiunea costa intre 5 si 6 lei, iar S.-ul, depinde. laughing :* funda?

| DarkBlood32 a răspuns:

Da,este adevarat. Poti incerca apa minerala cu lamaie si aplici pe ten si lasi o ora si in cateva zile cosurile dispar.
Poti incerca cu lapte cald.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lamaia irita tenul.
Eu iti recomand Ivatherm Akne Syt este pentru acnee severa si este foarte buna, trec cosurile foarte repede in vreo 3 zile asa.
Eu aveam cos in piele de 4 zile si de abia dupa ce m-am dat cu crema seara a prins de dimineata coaja si a trecut cosul in 3 zile, am mai continuat inca 2 zile ca sa nu ramana semne si n-au ramas :x.
In schimb nu-ti recomand zineryt http://didiglamour.blogspot.ro/2012/07/despre-zineryt-fara-perdea.html succes :).

| oo4099 a răspuns:

Problema e ca ustura.Foloseste niste produse pentru curatarea tenului.Sunt foarte bune cele de la Garnierwinking

| AlinDark14 a răspuns:

Da in mare parte este adevarat dar conteaza mult ce ten ai daca il ai fin poti da dar daca il ai mai aspru nu recomand o sa iti faca multe coji perntru renul fin exista alte leacuri cum ar fi o combinatie de ou cu ierburi dat pe ten.

| Andrada01 a răspuns:

Lamaia este foarte buna(zeama). pentru tenul gras..iti poti face de asemenea seara o masca cu galbenus de ou si tarate...amesteci pana se omogenizeaza si aplici...este foarte buna eu am incercat-o.o lasi sa actioneaze cam 15 min apoi clatesti cu apa din abundenta! iti face tenul foarte fin:X; xfunda?