| crissucrissucrissu a întrebat:

De ce am nevoie ca să fac nunta doar in doi? Rochie de mireasa costum ginere verighetele și mai departe ma puteți ajuta? La biserica am nevoie de nași martori? Am ales deja locația lunii de miere Grecia însă lipsesc detalii pe care nu le știu dacă se poate sa ma ajutați vreau sa facem nunta în doi doar noi doi și dacă va întrebați am 27 de ani și avem cununia făcută deja de 7 ani multumesc

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai ma gandesc ca veti avea nevoie si de cineva sa va faca o poza in caz ca vreti sa aveti amintiri in afara de selfie.
Si de cineva sa tina lumanarile alea mari. Lucrurile astea le pot face nasii. Deci cred ca e de ajuns doar voi 4 daca vreti un cadru restrans.

| NoriAl a răspuns:

La biserica, veti avea nevoie de nasi. Asa cere procedura/popa. Si de lumanari. Nu mai stiu, dar un preot va poate spune.
Cand spui "cununie", inteleg ca v-ati casatorit la Starea civila. Adevarat? Altfel, preotul nu va primeste la cununia din biserica. E nevoie de certificatul de casatorie.

| crissucrissucrissu explică (pentru NoriAl):

Daaa ne-am căsătorit la starea civila multumesc mult

| NoriAl a răspuns (pentru crissucrissucrissu):

Casa de piatra!