| KKS a întrebat:

De ce am note mici la liceu? Vreau sa spun ca de la generala unde aveam doar note mai mari ca 7 am ajuns ca acum in clasa a 9-a sa am note chiar si de 2 si 3. Imi e foarte greu sa ma acomodez cu noii colegi si cu noii profesori care mi se par ca cer mult prea mult si ca pur si simplu sunt extenuat si simt ca incep sa cedez. Aveti cumva niste sfaturi sa imi dati si mie?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pot sa te asigur de un lucru. Pe nimeni nu o sa intereseze niciodata ce note ai avut tu in liceu, nimeni nu o sa te intrebe, nu o sa iti foloseasca la nimic notele alea. Tot ce conteaza e media de la bac, aia o sa fie luata in considerare la majoritatea facultatilor.
Liceul e doar pentru cultura generala. Asa ca important e sa inveti logic si sa ramai cu niste cunostinte, nu sa te stresezi pentru note.

| ioana2517 a răspuns:

Trebuie sa fii calm și sa iei lucrurile ușor. La început o sa fie mai greu pana te obișnuiești, dar pe parcurs o sa vezi ca o sa fie bine. Învață tot ce se preda și întreabă ce nu intelegi