| MadnessCaffe a întrebat:

De ce baietii nu pot plange? Sunt considerati "gay, fatalai, poponari" daca plang si tocmai de aceea nu arata lucrul acesta.

Sincer, am ajuns intr-un punct, in care nu mai pot plange, decat foarte rar.Nici daca vreau nu pot, pur si simplu.Nici cu cea mai mare durere nu pot plange... simt cum se strange toata durerea in mine si nu ii pot da drumul... simt ca ma consuma si nu o mai suport, nu pot sa scap de ea. Parca e ceva care nu ma lasa sa plang.

Suferinta asta ma termina, imi mananca sufletul incetul cu incetul.

Fetele mereu fac drame ca ele sunt sensibilie, dar, adevarata sau adevaratele intrebari sunt :

Oare fetele stiu ca baietii sufera mai mult decat sufera o fata? Poate ca nu o arata, dar sufera foarte mult si lasa rani adanci, pe cand fetele (majoritatea) plang cu lacrimi de crocodil ca sa obtina lucruri materiale.

Mai spun fetele ca baietii nu au sentimente, cand de fapt, daca un baiat isi arata cu adevarat sentimentele incepe sa fie manipulat de respectiva obsedata de avere.

M-am saturat sa sufar si sa trebuiasca sa suport asta, baietii nu numai ca sufera. dar trebuie sa si pastreze asta in sufletul lor deoarece ar fi considerati "gay" sau cine stie ce alte lucruri.

Acum, cele care vor raspunde in comment-uri cu chestii de genul : "las' ca eu am fost cu saijd di baiezi si niciunu nu o plans pentru mine, toti sunt baieti sunt porci numai noi fetile suferim"

Pai poate ca tu (fata) ai incercat numai cu "baieti rai" care umbla cu pistolul de jucarie in buzunar si cu ochelari de soare cand e innorat sau alti smecheri care fumeaza iarba ca asa e la moda ma, daca nu fumezi iarba esti ratat.Normal ca te poti astepta de la sentimente adevarate de la un asemenea specimen, dupa aia ii bagati pe toti intr-o oala ca suntem toti porci, ca nu plangem, ca nu facem nu stiu ce lucru pentru ca nu stiti voi sa cautati unde trebuie.

Si eu am suferit de multe ori, dar nu mai pot plange.Devin IMUN la durere, la suferinta, la tot datorita superficialitatii pe care o arata fetele.

Poate ca baietii "insensibili" se datoreaza felului in care fetele se comporta si modul lor de categorizare :

Ala e urat ca are x, dar daca x castiga la lotto devine frumos.

Alinei (un nume la nimereala) nu ii plac baietii urati asa ca incearca numai la bogati si dupa ce unul bogat o dezvirgineaza si o lasa in prima saptamana incepe sa planga ca baietii sunt insensibili si tot la aia bogati se duc. incredibil... ce specimene... sper ca exista si exceptii deoarece eu nu am intalnit.

P. S : Sunt baiat, nu fata.

Bafta.

Astept pareri, incercati sa nu jigniti.

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Sunt cum ai zis si tu fete insensbibile dar si baieti. Plansul in cazul baietilor nu este specific, dar astanu inseamna ca nu au momente in care sunt sensibili si nostalgici.

Ba chiar deloc, cateodata sunt mai sentimentali decat unele fete si in adancul lor plang mai mult. Dar sunt si unii baieti care doar profita, care se cred smecheri si nu stiu ce inseamna sensibilitateahappy

Cu siguranta ai si tu momente in care esti trist, dar si eu ca fata am asemenea momente si adevarat, sunt multe care nu il au si multihappy

Bafta:*

| IIIx333III a răspuns:

Eu nu o sa iti spun ca baietii nu plang niciodata si ca sunt niste porci. Cele care spun ca baietii sunt niste porci sunt cam ipocrite pentru ca, baietii, asa cum sunt ei, ne ajuta sa avem niste clipe minunate.

Iti spun ca si iubitul meu se simte la fel, numai ca noi comunicam mult si imi spune orice. Mi-a spus ca atunci cand prietenul lui l-a obligat sa se desparta de mine a plans, si eu la fel, dar oricum ne vedeam lacrimile in ochii celuilalt.

In orice caz, stii cum e vorba? Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi. Asa ca, daca tu crezi ca o relatie este "forever", mai gandeste-te.

Si apropo, nu iti fie rusine sa plangi, trebuie sa te descarci si tu cumva nu, doar nu esti facut din piatra?

Eu sunt de parere ca femeia si barbatul sunt egali, si ar trebui sa se inteleaga bine si sa se respecte reciproc. Succes in dragoste!

| Carllla a răspuns:

Depinde de la om la om...
Chestie cu "gay" nu stiu ce...mi se pare aiurea. Pana la urma si baietii sunt tot oameni, au si ei sentimente. Daca plange un baiat, nu inseamna ca este pampalau, din contra, este un caz rar, are o inima buna si nu il ultimul rand, simte...Sunt foarte multe de zis, dar cel mai mult conteaza ca si baietii au sentimente, numai ca unii, "ca sa nu se faca de ras" la prieteni, se dau cocosi. Aa, si da, acesti "prieteni" nu sunt de fapt nimic daca rad!winking

| andruca_7760 a răspuns:

Pentru a te descarca nu trebuie neaparat sa plangi...incearca sa vorbesti cu cineva pentru a te descarca...si nu toate fetele sunt la fel:Xtongue