| Miruuuuuna98 a întrebat:

Baietii sunt chiar atat de insensibili? sau pur si simplu nu vor sa isi recunoasca sentimentele?straight face... oare sufera vreodata pentru o fata? oare stau ore intregi sa gandeasca un sms? oare plang sau se simt vinovati pentru ceva?

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Iti spun din proprie experienta ca raspunsul este DA. Da, suferim pentru o fata si ne simtim si vinovati cand avem motive. Nu suntem insensibili, sau cel putin nu toti, insa foarte multi prefera sa nu isi arate partea sensibila din dorinta de a lasa o impresie cum ca ei ar fi cei mai tari. La intrebarea cu sms-ul... nu cred ca sta cineva o ora intreaga sa se gandeasca ce sa scrie, decat in cazuri... exceptionale.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Baietii nu sunt deloc insensibili, ba chiar iubesc mai profund decat femeile. isi recunosc sentimentele cand le au si cand simt ca fata le merita, dar sunt mai rationali si nu mint in iubire (adica nu spun te iubesc fara sa simta profund asta). sufera adesea dupa fete care fie nu ii iubesc cu adevarat, fie se poarte urat cu ei. nu stau ore intregi sa se gandeasca la un sms, asa cum nici o fata normala nu o face. sms-urile nu sunt dovezi de iubire, ba dimpotriva chiar. daca ai ceva de transmis, o faci prin viu grai, nu iti pui niciodata sentimente adevarate intr-un sms, fiindca le demonetizezi si isi pierd orice importanta. baietii plang mai rar, fiindca suferintele profunde se traduc rareori prin lacrimi. suvoiele de lacrimi sunt, cel mai adesea, doar de impresie, nu sunt reale. vinovatia nu tine de sex, ci de educatia fiecarei persoane. asa cum exista fete insensibile, exista si baieti insensibili, dar nu poti generaliza

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ba ne recunoastem sentimentele, suferim uneori poate mai mult decat voi. de ce sa stai ore intregi sa gandesti un sms cand mai bine suni direct. de plans poate dupa o despartire dupa un an sau mai mult(de plans nu prea plangem). eu ma simt de mult ori vinovat straight face

| SoryIna a răspuns:

Crede-ma ca toti baietii au sentimente. Doar ca nu vor sa le arate. Sti cum se zice: "Un barbat care plange nu e barbat." Si crede-ma ca e mai bine sa nu vezi un baiat ca plange, in primul rand pentru ca se va simti jenat si dupa va incerca sa para super dur si in al 2-lea rand pentru ca o sa ramai socata. Dar ei chiar au sentimente. Trebuie doar sa stii cum sa-i scoti din carapacea lor si sa vezi cat de bine va va fi.

| Lk_Lucian_1990 a răspuns:

Suferim mai mult decat voi dar stim sa ne mascam sentimentele pentru ca asa trebuie. Daca tu ca baiat iti arati sensibilitatea in fata unei fete ajungi mai tarziu sa suferi. Ne deschidem doar atunci cand stim sigur ca am gasit o fata extraordinara.

| Purec a răspuns:

Stiu ca nu pare, dar si noi baietii iubim si suferim...cel putin eu asa sunt. Sms-urile insa le gandesc mai rapid happy

| LeontinAndrei a răspuns (pentru Purec):

Purec21, daca exista o persoana care nu iubeste inseamna ca are o problema undeva. Daca iubeste si nu sufera dupa despartire, inseamna ca nu a iubit cu adevarat. The Rule of Nature.

| Alexandru0007 a răspuns:

Da,nu esti singura care face asta

| Ianna33 a răspuns:

Baietii sunt de multe ori mai sensibili decat noi. Cred ca ar trebui ca noi sa ne numim sexul tare. Intotdeauna o masca dura ascunde un suflet foarte sensibil.

| hartex100 a răspuns:

Il sustin pe Purec21 si cred ca baietii sufera mai mult dupa o despartire

| Miruuuuuna98 explică:

Multumesc pentru raspunsuri:*.

| Sorynzutshu a răspuns:

Stiu ca nu pare ca suntem sensibil, dar in adancul nostru si noi sufermim moult de obicei dar nu lasam lumea sa vada asta din cauza orgoliului nostru de mari Smecheri laughing straight face... iar sentimentele nu le putem arata asa cu unu cu alta de parca nu ar insemna ceva trebuie sa ne asiguram pana sa le aratam sa nu ne facem de rusine reputatie si orgoluiul nostru big grin :*.