| me_1960 a întrebat:

De ce cred copii ca o barca poate merge la fel de bine pe uscat cat si pe apa iar adultii nu?

Răspuns Câştigător
| MadalinaD a răspuns:

Parerea mea e ca ei (copiii) cred ca barca poate merge atat pe apa cat si pe uscat la fel de bine pentru ca ei au vise; vise care le pot indeplini datorita inteligentei lor crescute.Adultii cred doar ceea ce vad.Ei provin dintr-o generatie mai veche, inteligenta lor nu e la fel de mare; din cauza stresului si problemelor pe care le au in fiecare zi au ajuns sa nu mai creada "in povesti de copii", si viata li se pare monotona.
Doar parerea mea, MadyMadyLory.