| Biia a întrebat:

De ce credeti ca baietilor le e mai usor sa vorbeask cu fetele pe mess?

Răspuns Câştigător
| komunistu a răspuns:

Parerea mea e ca simpla prezenta a unei fete care te asculta face 2 face te inhiba deoarece pe mess ai timp de reactie, poti gandi bine un lucru inainte sa-l zici, pe cand in real life nu te poti opri la cateva secunde ca sa te gandesti cum sa te exprimi mai corect astfel incat ea sa te inteleaga. in plus de asta, pe mess poti face sa zicem pauze.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care fetelor le e mai usor sa vorbeasca cu baietii pe mess. Fata in fata, esti constient ca esti analizat in detaliu de catre interlocutorul fie ca iti dai seama sau nu.Pe mess iti creezi o indentitate mai putin reala, iti adaugi calitati si iti elimini defecte.Esti altcineva doar pentru a face pe plac cuiva.Numai ca blind-date-urile dintre doua persoane care s-au intalnit pe mess nu sunt prea reusitewinking

| madalicious a răspuns:

Deoarece prin messenger fata nu poate vedea ce face baiatul, nu poate vedea reactiile lui, si poate daca are ceva de ascuns, un defect ceva, trece mai usor peste el, stiind ca fata nu stie cum este el de fapt. In plus pe mess pot aborda subiecte delicate, care fata in fata ar enerva o fata.

| Monica a răspuns:

Pentru ca vor sa para mai duri, nu emotivi sau rusinosi in fata unei fete.Mai ales cand vrea sa o 'cucereasca'. de aceea recurg mai intai la messenger. Vor sa para si ei 'cocosei' din prima zi, cut oate ca si ei au probleme cu rusinea happy

| perro12 a răspuns:

Deoarece sunt mai timizi si daca sunt fata-n fata cu fete se pierd sau nu au curaj sa intrebe anumite lucruri deoarece nu stiu ce reactii o sa aiba partenera de discutie, daca vor fi respinsi etc happy

HF

| Alexxe a răspuns:

Pentru ca, tin la orgoliul lor, de baieti. si nu prea sunt incantati cand sunt in postura de a vorbi fata in fata niste chestii mai delicate.

| vivigirl a răspuns:

Pentru ca fata in fata le e frica de reactia fetelor si mai ales pentru ca nu sunt asa de multe emotii presupunhee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, la ambele sexe, este vorba de contactul vizual care uneori este de nesuportat.
Mess'ul te ajuta sa iti pui cam la cap cuvintele si sa iti exprimi gandurile, nu ca in realitate nu ar trebui sa formulam in minte si dupa sa zicem ce gandim, dar uite ca ulti uita de acest aspect.
99% din colegii mei cand raspund la o intrebare nu o formuleaza o zic cum le vine lor.

| NicRazvan a răspuns:

Deoarece baietii se jeneaza cand vorbesc cu persoana iubita fata in fata.

| Sweety_7953 a răspuns:

Buna!

Isi ascund emotiile!
Mda...asa sunt unii baieti mai lasi.Eh,asta e.

Ai grija de tine! Pa, pa! Te pup!:*