| Lullu21 a întrebat:

De ce fetele sufera mai mult decit baietii...sad...

Răspuns Câştigător
| HeathLedgerForever a răspuns:

Buna. Trec direct la subiect. Pentru ca ei incearca sa para duri si sa nu isi ia o fata de sentimentalist. Incearca sa faca pe durii si asa poate trec mai repede decat o fata peste o relatie rupta sau ceva de genul asta. Ce sa faci :-

10 răspunsuri:
| ionika17 a răspuns:

Pentru ca se implica mai mult intr-o relatie, si sunt mai sensibile, dar sunt si baietii care sufera si ei, acum depinde de la persoana la persoanahappyBaftA!

| Mirυnα_5003 a răspuns:

Pt ca fetele sunt mai emotive, mai sensibile, se implica. Sunt putini baietii care sa implica intr-o relatie, majoritatea cred ca relatie inseamna sa te pupi non-stop. In schimb fetele, prin natura lor, se ataseaza repede, pun suflet si ofera tot ce e mai bun pentru relatie, le pasa! happy

| isabellle a răspuns:

Fetele suferă mai mult. Asta nu înseamnă că băieţii nu suferă. Suferă! dar ştiu să ascundă asta deoarece ei trebuie să fie mereu puternici şi să dea un aer de " şef " fetelor.
Noi suntem sensibile... aşa e firea noastră. să ne ataşăm mai mult şio să punem mai suflet.
Cum ar fi fost să vezi mereu băieţi trişti şi plângând? parcă nu ar merge happy aşa noi... cum suntem mai firave şi mai edlicate... la noi merge.
Baftă! paa :*
fundă?

| alenxandraantonius a răspuns:

Sufera? Adica. infrumusetandu`se sau cum? Pentru ca fetele sunt mult mai ingrijite ca baietii. Si baieti daca te referi la iubire nu le prea pasa. isi baga picioru in tot. Fetele sunt mai sensibile mai grijulii da baietii astia is dati dracu

| BetterOfOnMyOwn a răspuns (pentru alenxandraantonius):

Nu vorbi chiar asahappy. Poate daca tu nu ai intalnit un baiat care sa sufere..doar sa.si "bage picioarele in tot" asa cum spui tu. inseamna ca ori nu cunosti prea multe persoane cu diferite caractere ori nu le cunosti caracterulhappy. Sa stii ca si fratele meu a suferit, prieteni de ai mei au suferit. Doar nu crezi ca suferinta se invarte in jurul fetelorraised eyebrows Mai degraba in jurul baietilor si al orgoliului lor care nu.i lasa sa.si arate adevarata lor fata si adevaratele lor sentimente happy

| MariusDeejay a răspuns:

Buna eu sunt baiat da n-am cuvinte sa iti zic cat de mult sufar pe bune fara misto nu pot sa trec de fosta mie foarte foarte dor de eacrying(

| MariusDeejay a răspuns (pentru MariusDeejay):

Fetele sufera mai mult sunt mai sentimantale ca baietii.

| imDani a răspuns:

Antropologul Helen Fisher
http://www.ted.com/talks/helen_fisher_tells_us_why_we_love_cheat.html
Nu sunt sigur ca e video care trebuie insa sunt sigur ca te descurci si tu sa il gasesti pe cel corect. Poti selecta traducere in romana.
Cam toate postarile anterioare o sa fie contrazise. Fetele sufera mai mult nu pentru ca baietii isi ascund sentimentele sa para "sefi" sau nu stiu ce, ci pentru ca am evoluat diferit in timp. Femeile sunt mai sentimentaliste, se ataseaza mai repede pe termen lung, evita riscurile si schimbarile, etc.
Oricum, nu vreau sa repet ceea ce Helen spune asa ca te las pe tine sa tragi concluziile. Iti recomand mai toate postarile cu Helen Fisher

| BetterOfOnMyOwn a răspuns (pentru imDani):

Niciodata un VIDEO sau un DOCUMENTAR nu va face viata mai usoaraoh go on. lucrurile ce se intampla in sufletul fiecaruia dintre noi nu pot fi gasite prin niste cercetari stiintifice prin intermediul a cativa oameni. Ati auzit de chestia: fiecare avem personalitate unica, deci caracterul e unic. Cum poti sa demonstrezi lumii intregi un lucru doar ca ai facut cercetare in sufletul unor oameni happy. Cica Helen Fisher ne spune dC iubim happy. Dar cine e el, Dumnezeu?! De stie dC iubimoh go on. IUBIREA toata lumea ar trebui sa stie..ca e un sentiment inexplicabil, deci nu inteleg de ce va tot bateti capul cu tehnologia de ultima orastraight face in a ne demonstra ca de ce iubim, cine iubeste mai mult si alte lucruri ce nu pot fi demonstrate.happy In curand o sa ne spuna pe cine sa iubim si cine ne este perechea noastra idealaoh go on

| dedddddd a răspuns:

Nu cred ca doar fetele sufera, si baieti pot suferi mult, doar ca ascund asta.