| anonim_4396 a întrebat:

De ce in ce mai multe razboaie, de ce in ce mai multe dezastre naturale?

Răspuns Câştigător
| Ella_4255 a răspuns:

Nujtiu dar sa nu-ti treaca prin cap falsa idee ca vezi Doamne vine sfarsitu lumii pentru ca asta se poate intampla si azi si maine si peste 100 de mii de ani ca nu noi hotaram cand va fi ci Dumnezeu asa ca sa nu te iei dupa prostiile pe care le auzi din ce in ce mai des

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si tot asa pana va veni sfarsitul lumii.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Cei mai aproape de adevăr sunt, cred eu, călugării shaolin. Orice problemă are mai multe soluții, dar nu stă decât în puterea noastră a oamenilor să le găsim. Cum nu mai există o scară a valorilor, probabil că totul de va nărui. Dar nu se știe niciodată.
http://www.realitatea.net/......05579.html

| Amy a răspuns:

Pentru ca si oamenii sunt din ce in ce mai rai.

Răspuns utilizator avertizat
| EvangelineDS a răspuns:

Si tot asa va fi.razboiul...

| Anarchy_9738 a răspuns:

Pentru ca lumea evoluaza, dar din pacate nu in directia potrivita.Razboaie nu mai sunt chiar atat de multe precum erau pe vremuri, iar dezastrele naturale nu sunt numai create de mana oamenilor, orice inceput are si un sfarsit.Lasand partea cu apocalipsa deoparte, Pamantul se roteste pe axa din ce in ce mai aproape de soare pana cand va lua foc, dar asta va fi in miliarde de ani.Stai linistit, pana atunci o sa se mareasca soarele si o sa inghita universul (sau o sa explodeze) laughing.