| Amaliamalia a întrebat:

De ce mare parte a baietilor prefera fetele mai fitoase, mai increzute, mai tupeiste si mai nepasatoare?

Răspuns Câştigător
| louis3 a răspuns:

Buna!
Uite ca eu sunt exact opusul la ceea ce ai scris tu.Prefer o fata care stie ce vrea de la viata, cu bun simt, care stie atunci cand sa vorbeasca si sa taca atunci cand e nevoie.De ce sa aleg o fata fitoasa, tupeista, increzuta? Acestea sunt defecte, nu calitati.

4 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Pentru ca acelea sunt mai usor de abordat.De multe ori, cele fitoase se arunca pe primul baiat ca sa aiba o "relatzie", pe cand cele mai timide sunt o adevarata provocare pentru ca e greu sa le descoshi gura tongue Probabil ca ei se mai gandesc ca acele fete sunt la moda si vor si ei sa atraga atentzia alaturi de ele tongue; sau, stii zicala aia:Ce se aseamana se aduna. Poate fiind buni preteni se indragostesc fara sa stie.Oricum...asta nu inseamna ca trebuie sa devii fitoasa doar ca sa atragi baietiwinking

| cotzo a răspuns:

Pentru ca fetele alea au incredere in sine. pentru ca fetele alea se arata lumii nu baga capul in pamant. fiindca fetele alea se plac pe sine deci toti cei din jur le plac. daca vrei ca cei din jur sa te placa incearca sa te placi tu intai. daca stai cu capul in pamant si nu faci nimic nu vei fi observata. de asta ele sunt alese primele. cine mai sta sa caute cand ele sunt peste tot?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca acel baiat ce alege o anumita fata stie ca e aproape de stilul lui happywinking si nu ar vrea una diferita total

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare isi alege partenerul in functie de preferinta. Asa vezi tu fetele acelea, dar daca ajungi sa le cunosti, poate nu stau lucrurile chiar asa.