| deyutza_7665 a întrebat:

De ce mi-e lene,de ce nu am chef sa fac nimic,de ce simt nevoia sa stau inchisa in camera sa lenevesc toata ziua,nu vreau sa vorbesc cu nimeni,vreau sa stau singura,nu am chef sa ies afara,ma cert cu toata lumea care ma deranjeaza, mi-e lene si sa merg pana in bucatarie sa manc ceva.Ce se intampla cu mine?

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna.
Fa ceva si iesi din starea asta de sedentarism ca asa o sa te obisnuiesti,si o sa iti obisnuiesti organismul sa fie lenes,pana nu o sa faci ceva in legatura cu asta,nu o sa treaca de la sine problema,mergi,plima-te, fa sport, o sa vezi ca o sa te simti mult mai bine dupa.
Nu are nici o legatura cu adolescenta, astea nu-s schimbari provocate de acestea.Te pup, ai grija de tine!

1 răspuns:
| Maiuta a răspuns:

Sincer, e total normal daca esti adolescenta. asa sunt eu tot timpu, dar mrg. poate e o faza sau daca tot nu trece poti sa mai intrebi sau sa mai vb caci daca esti in depresie, cred ca te pot ajuta. doar cred, nu-s psiholog, doar cred pentru ca eu am si. vreau sa ajut oamenii care au sau cred ca au