| justme95 a întrebat:

De ce nu ma suporta tata? De ce si-ar fi dorit sa fiu baiat? Mereu imi reproseaza ca nu fac nimic..ca nu muncesc..desi am un loc de munca stabil..Nu s-a implicat niciodata in viata mea.a fost mai mult absent..tot ce poate face e sa ma urasca..si nu inteleg de ce.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Iti inteleg situatia si nu tu ar trebui sa iti faci probleme el este cel frustrat ca nu a fost suficient de bun sa se ocupe de tine si de educatia ta ii e ciuda ca ce ai ajuns tu nu a fost cu ajutorul lui si se gandeste ca daca ai fi fost baiat ar fi putut contribui ceia ce este eronat.
Puteai sa fi si zeita ca el tot nu stia sa creasca sa educe si sa inteleaga nevoile unui copil

| danay72 a răspuns:

Nu inseamna ca nu te suporta, ci mai degrabă e nemulțumit de el și atunci nimic nu ii convine. Tu fa în continuare ceea ce e bine si cu timpul isi va da seama ca greșește. Învinge răul prin bine.

| HazelEyes77 a răspuns:

Din pacate exista si parinti de genul care afisaza un comportament rece, distant aproape egoist fata de copil fara sa se gandeasca ca acesta are mare nevoie de afectiunea si atentia lui. De multe ori o fac inconstient fiindca au anumite nemultumiri si complexe personale pe care le ascund sub o masca indiferenta dar care ii face sa sufere in tacere pe ceilalti. Nu stiu daca are neaparat legatura cu faptul ca esti fata doar ca nu stie sa relationeze si sa se apropie de tine.

| Caro34 a răspuns:

Nu te da batut si nu lua in seama ce auzi - unii oameni ii fac pe ceilalti sa se simta cum sunt ei - asta poate mintea umana, ce sa-i faci... Cand iti spune ceva, tu spune-i: "OK, tata! Ai dreptate mereu! Tu esti un om deosebit si ma lupt sa te iau in seama; da-mi timp si ai rabdare! Viata e o lunga provocare!", apoi mergi de langa el in camera ta si lasa-l sa-si rumege frustrarile! Pt a fi parinte nu este nici o scoala, iar unii ar fi de mii de ori repetenti, daca ea ar fi! Ia aminte si sa nu faci ceea ce vezi rau la ai tai niciodata copiilor tai! Acum ai trait totul si stii cum este, deci: intelepciune, infinita iubire si rabdare si nu uita ca-i tatal tau; merita sa fii indulgent cu el ca sa treaca banca, clasa nu mai poate! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"De ce si-ar fi dorit sa fiu baiat? " Ca sa aiba cine sa ii duca numele mai departe.

| Ara997 a răspuns:

Ar fi vrut sa fi baiat din motive de orgoliu ca sa -i porti numele.