| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot sa relationez cu baietii? NU ma refer sa imi fac iubit, ci amic. Mi se face rusine cand sunt in preajma unui baiat. Asta poate fi oare si din cauza ca nu prea comunic cu tatal meu?

3 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Pentru ca esti timida. Timiditatea dispare in timp asa ca trebuie sa ai rabdare. relationeaza cu baietii mai mult, mergi in tabere in care se afla si baieti, iesi afara cu niste prietene si luari in grupul vostru si 2-3 baieti, vorbeste la scoala cu colegii tai(chiar daca ii intrebi care este tema), fi alaturi de tatal tau.Bafta!

| sunset a răspuns:

E posibil. sau poate asa este temperamentul tau.De exemplu si eu am momente cand sunt foarte timida, cu baietii si nu numai, dar si momente cand sunt foarte dezinvolta, si nu am nici o problema, ba chiar sunt foarte deschisa...

Sper sa treci peste rusine si peste tot, asta nu e o solutie, nu vei face nimic daca vei fi asa.Have fun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate pentru ca esti timida si in familia ta ai fost crescuta asa sa pleci capul in fata sexului opus...incearca pentru inceput sa te intelegi bine cu persoanele de sex opus din familia ta si apoi sa prinzi curaj sa vb cu baieti chiar si intrebandu-i de scoala o sa vezi ca te poti intelege cu ei ca si cu fetele...succes