| DidduCocolino a întrebat:

Buna happy
Am o problema si as avea nevoie de un sfat.
Am sanii mult prea mari pentru varsta mea in comparatie cu celelalte fete pe care le cunosc. Am 15 ani, 152 cm(aprox.) si 40 kg. Chiar si prietenele mele, de aproape un an si ceva imi tot spun chestia asta. Acum cateva luni am avut o relatie cu un baiat (el avea 17 ani) si imi tot reprosa lucrul asta; de curând ne-am despartit, iar el a adaugat lucrul asta pe lista cu motivele despartirii. Cred in vorbele care mi le-au spus prietenele mele (si ale fostului iubit, dar ma gândesc ca prietenele mele imi sunt mai apropiate si nu mi-ar spune ceva de rau) si acum imi e rusine sa mai stau in preajma altor persoane, mai ales in preajma baietilor. Am incercat sa ii ascund, dar tot se observa prea mult. Imi este teama ca baietii sa nu rada de mine din cauza asta asa cum a facut si fostul meu prieten. Imi puteti da, va rog, niste sfaturi care m-ar ajuta sa-i fac sa fie mai mici? Merci.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca un baiat ar reprosa asa ceva.Baietilor le plac fetele cu sanii mari.Glumea.Lasa-i asa cum sunt si nu mai tine cont de parerea altor invidiosi.

| Blackrose4 a răspuns:

În primul rând, asta nu este o problemă, nu ai de ce să te simți complexată de acest lucru. Dimpotrivă, ar trebui sa fi mândră că "mama natură" a fost aşa darnică cu tine happy. Şi crede-mă că multe fete şi-ar dori asta. Deci, relax!
Ce mai trebuie tu să ştii este că fiecare persoană se dezvoltă în mod diferit, asta nu ține de noi, explică-le acest lucru si prietenelor tale care, poate, nu ştiau. Iar, să îi faci să fie mai mici, nu ai cum. Acesta nu este un defect, să ştii. Este un atuu şi chiar nu ai de ce să te simți ruşinată. Învață să te iubeşti pe tine însăți aşa cum eşti. Nu mai asculta tot ce spune lumea, mai ales când lumea vorbeşte prostii. În cazul tău, chiar nu este ceva de care să îți fie ruşine. E ceva firesc.

| Ađrian90 a răspuns:

Ăăăă. Wait, tu-mi spui mie că vrei să ai sâni mai mici? Chiar aşa de mari sunt?
Multe fete şi-ar dorii să aibă sânii mari.
Nu cred că poţi să-ţi micşorezi sânii.
Singura modalitate pe care o ştiu este aia în care bei multă cafea. Dar tot nu văd de ce vrei să ai sânii mai mici... Să fim seriosi, cât pot fi de mari?(nu ar strica să ştiu cât ai în bust, sau o poză rolling on the floor )
Oricum, lasă-i că-s frumoşi.
---->
"Dacă vrei să ai sâni mai mici, trebuie să îţi schimbi şi obiceiurile alimentare. Nu numai că vei obţine rezultatele dorite, dar şi sănătatea va avea de beneficiat de pe urma unei diete echilibrate.

Scopul tău este să reduci ţesutul adipos. Aşadar, evită mâncărurile nesănătoase, precum fast-food-ul, prăjelile şi pe cele ce conţin mulţi conservanţi. Bineînţeles, sunt interzise şi dulciurile. Dacă reuşeşti să reduci consumul de calorii cu 500 pe zi, vei slăbi un kilogram pe săptămână.

Orientează-te către un regim bazat pe legume, fructe, peşte şi oleaginoase. Pline de antioxidanţi, fructele pot înlocui desertul. Oleaginoasele (nuci, alune de pădure, migdale, caju etc.) pot constitui o gustare pe cinste, săţioasă şi sănătoasă, atâta timp cât nu le consumi prăjite şi date cu sare.

Nu există o metodă simplă de micşorare a sânilor, din pacate. Dacă alegi varianta naturală, fără posibile repercursiuni asupra corpului pe termen lung, va trebui să respecţi programul de efort fizic şi dietă echilibrată. Cu timpul, rezultatele se vor vedea cu siguranţă: sâni micşoraţi, sănătate îmbunătăţită."