| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu primesc cereri de prietenie pe facebook de la nici o fata? Sunt foarte dezamagit, fac sala, nu arat rau.In schimb am un prieten foarte bun care nici bine nu deschide facebook-ul are o gramada de cereri de la fete, notificari si mesaje.Se baga fetele cu el in seama, nu stiu de ce la mine nimic, daca dau cerere la vreo fata nici nu-mi da accept sau daca imi da nu-mi raspunde.Nu sunt genul care se baga in seama cu "buna pisi" si etc, scriu normal..hei..sau buna..nimic, am incercat la mai multe, la fel nimic. Vreau doar sa cunosc fete sa am si eu cu cine iesi prin oras nu neaparat relatie sau sex..prieteni.Ma face sa cred ca am eu o problema, am prieteni in lista..in mare parte pe cei care ii cunosc (numa baieti cu care mai pot schimba o vorba) ca fete ori imi raspund sec, ca si cum nu contez.

10 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Pentru că vorbești sec cu : bună, bine, pa. Trebuie să vorbești mai deschis, să fii mai glumeț. Lasă bunul simț acasă că nu vorbești cu Iohannis, vorbește liber fără reținere.

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru AtateaConditii):

Pai vorbesc normal.nu am 14 ani, am 20 cum fac alti sa le tin tot in dume si vrajeala.sunt concret si la subiect

| AtateaConditii a răspuns (pentru ArthosClaudiu):

Se zice că indiferența și vrăjeala atrag persoanele ca un magnet, tu ce alegi? Știu cum e.

| T0T a răspuns:

Doamne fereste. Lasa facebook-ul, ca nu prieteniile de acolo sunt cele mai importante. Pana si unul ca mine a primit cerere, spre surprinderea mea de la o fata super populara si extrem de frumoasa la mine in oras. Astea vin fara sa le cauti.

| Wøodenpints a răspuns:

Probabil fix din cauza asta, că ești prea disperat să se uite tipele la tine.
O fată niciodată nu va fi atrasă de un cățeluș care abia așteaptă atenția sexului opus. Ăia care le ignoră și care-s indiferenți sunt o provocare.

| gabriel87000 a răspuns:

laughing imi vine sa rad de situatia care esti tu.acum sa fim seriosi tu vrei relatii in viata virtuala.sa fi bagat in seama in viata virtuala.neninca atata timp cat o pers nu te cunoaste in viata reala nu te astepta la nimic nici in viata virtuala. oricat de bine ai arata.2 la mana eu unu detesc sa fiu cautat in viata virtuala prefer viata reala, in viata reala vezi alcumva lucrurile.st satul de prosti de pe net

| kevincube a răspuns:

Poţi să araţi precum Dwayne Johnson pentru că nu contează, ce contează este caracterul, personalitatea şi felul de a fi şi a vorbii cu cei din jurul tău, în cazul tău fetele.
Gândeşte-te la cum te porţi acum faţă de fete, pune-te în pielea fetelor cu care vorbeşti şi gândeşte-te dacă tu ai fi una din fetele cu care vorbeşti ţi-ar plăcea de tine?

| pisicutzza990 a răspuns:

''Problema'' ca sa spun asa e ca fetele nu sunt ca baietii.Adica si eu de exemplu, daca imi trimite mesaj un baiat pe care nu il cunosc ori nu ii raspund ori buna, ce faci si atat, pentru ca nu stii ce fel de persoana este sau ce vrea de la tine.Iar daca vrei sa iesi in oras cu acele fete in primul rand ar trebui sa fie din orasul tau, si sa nu le intrebi direct ''vrei sa iesi cu mine'' ca nici nu iti mai raspunde.Si de obicei fetele nu prea trimit cereri de prietenie la baieti(unele).Iar daca vorbesti cu fetele care iti raspund la mesaje cauta mai multe subiecte de discutie.Intreaba-le despre ele, scoala, loc de munca etc. Bafta!

| aXandra a răspuns:

Cred că asta nu e o problemă. Chiar contează dacă cineva te caută pe facebook? Cum rămâne cu persoanele pe care le cunoști față în față, cu care comunici și care nu se ascund în spatele unui ecran? Cred că e mai importantă realitatea. Noi suntem ființe sociale, deci inevitabil comunicăm.

| Isolde a răspuns:

Ce va mai place sa judecati oamenii, daca vrea sa vorbeasca pe net, de ce nu? Legat de intrebarea ta, cred ca pur si simplu nu dai peste persoanele potrivite, de obicei fetele comunicabile sunt legate intr-un lant, si daca ai dat peste una vorbareata atunci mai mult de jumatate din prietenele ei pe fb sunt la fel. De retinut, fetele de treaba nu iubesc vrajeala si "ce faci pisicuta" si nici nu le spui cat de bine arata in prima conversatie. Pff, e de scris o carte despre fete si crede-ma, nici ele nu se pot intelege pe sine. Concluzia, nu esti tu problema.