| ZZG a întrebat:

De ce nu suntem niciodata multumiti cu ce avem?happy

Răspuns Câştigător
| Carllla a răspuns:

Pentru ca asa suntem noi, majoritatea oamenilor. Nu stim sa apreciem ce ne-a dat Dumnezeu si intotdeauna simtim ca nu ne ajunge, ca altii au mai mult si de aceea suntem nemultumiti. Exista insa si oameni care sunt modesti si se multumesc cu cat au, dar rar asemenea oameni. Pot spune ca, xcat ne-am dori sa ne multumim cu ce avem, sunt niste impulsuri care ne fac sa uitam de dorintele noastre din acel moment si intervin altele:acelea de a avea mai mult.

1 răspuns:
| Frunziix3 a răspuns:

Pentru ca nimeni nu e multumit de nimic, el vrea ceva mai mare su mai bun nu vrea ce-i da D-zeu.Dar nu cred ca se vor schimba oamenii vreo data.
Sper ca te-am ajutat
Pupici.
Pa-pa!