| TediL a întrebat:

De ce persoanele urâte nu au parte de iubire si sunt respinși de multe persoane
Când esti urat,un procentaj mare de oameni te privesc cu ochi răi sau se leagă de aspectul fizic,ceea ce nu depinde de mine sau de cei ce n-au un aspect fizic dorit.
Vreau sfaturi sincere si adecvate fara (fiecare e frumos in felul sau)
Pur si simplu imi e frica sa ies din clasa când is in programul liceului, arăt nașpa fraților
Cei apropiați ușor s-au îndepărtat,si am rămas fara prieteni, fără oameni apropiați in care sa spun ce simt sau sa-mi exprim ideile.
Pe zi ce trece stau ca un,, Om prin deșert"
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Eh, hai să nu fim răutăcioși. Îți ia ani să descoperi caracterul unei persoane... nu poți judeca după câteva rânduri. Dacă e timid, nu înseamnă neapărat că are un caracter josnic.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fara sa te mint am sa isi povestesc despre efectul hallo efect,sa descoperit faptul ca asociem aspectul fizic cu
-inteligenta
-starea buna materiala
-bunatatea
acest efect este unul irational,dar care este involuntar,practic nu noi decidem asta si biologia noastra, asa suntem programati genetic sa apreciem persoanele frumoase, aspectul urat a unor persoane este rezultatul monogamiei, femeile fiind obligate sa se compromite cu barbati de care nu erau atrase fizic, chiar acum am citit un studiu cand femeile sunt lasate sa fie poligame ele aleg masculi alfa, cand sunt monogame aleg un mascul beta
prima impresie este aspectul fizic fie ca recunoastem fie ca nu, placerea cand vedem un om frumos se declanseaza in 5 milisecunde, o fata nu sta sa isi descopere caracterul daca fizicul tau o respinge, cu toti iubim ce e frumos, toata istoria a demonstrat asta, persoanele frumoase au si mai multi prieteni si sunt mai apreciate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu depinde de tine"Depinde si de tine, intr-o anumita masura.Nu rezolvi nimic daca te plangi.
Daca ai compensa prin caracter, ai avea parte si de iubire.Dar nu e cazul, tinand cont de ce ai scris.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anamariarot):

Caracter josnic? Unde vezi tu ca am scris asta?))
"Nu poti judeca dupa cateva randuri"Eu as spune ca pot.Cineva care scrie lucruri de genul nu ar atrage o fata indiferent de situatie.Alege sa se conformeze si sa se planga, in loc sa faca ceva util, sa se schimbe.
"hai sa nu fim rautaciosi" sad Ma ranesti.

| TediL explică (pentru anamariarot):

Am cerut părerea sinceră, nu a fost răutate din partea lui, apreciez mai mult,, rautatea" sinceră decât vorbe frumoase si sa fiu mințit
Are dreptate in felul său, doar ca nu in totalitate
Nu cunoaște situația si pur si simplu a abordat corect subiectul si a fost foarte explicit.
Oricum multumesc pentru intenția de apărare happy

| anamariarot a răspuns (pentru TediL):

Doar pentru că am altă opinie nu înseamnă că nu sunt sinceră laughing

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, hai să nu fim răutăcioși. Îți ia ani să descoperi caracterul unei persoane... nu poți judeca după câteva rânduri. Dacă e timid, nu înseamnă neapărat că are un caracter josnic.