| anonim_4396 a întrebat:

De ce tot ce e frumos dureaza putin? sigh
Vineri, au venit niste rude de-ale unor prietene. Si am fost cu unul dintre verisorii ei.
Dar cand era totul frumos, a plecat inapoi la Galati. Azi, inainte sa plece nici nu m-a bagat in seama. Nici macar nu m-a salutat. sigh
Acum plang ca proasta. Toti imi zic sa trec peste, insa ei nu stiu cum ma simt eu. straight face
Nu stiu ce sa mai fac. Imi vine sa mor. straight face

3 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna Nicolix, nu trebuie sa iei situatia chiar asa in serios, te inteleg ca iti pare rau si simti dezamagire, este normal, dar ce ai spus tu la sfarsit mi se pare total absurd.Sa inteleg ca tie iti place de acel baiat nu? Pai e ok, dar asta nu inseamna ca trebuie sa plangi doar pentru ca el nu te baga in seama, problema este ca el probabil te considera doar o amica sau nici atat.Sa stii ca nu rezolvi nimic daca incerci "sa ineci" o tara intreaga cu lacrimi,daca asta este situatia va continua sa fie la fel pana la sfarsit.Pur si simplu iesi cu prietenii, distreaza-te, incearca sa uiti de acel baiat, pana la urma nu esti singura fata careia i se intampla chestia asta iar daca el nu iti acorda nici cea mai mica atentie inseamna ca nu te merita. Sper ca te-am ajutat, si ca ai inteles ceva:*

| τττ a răspuns:

Draga Nicolix, cei care iti spun sa treci peste au dreptate.Gandeste-te ca acestea sunt perioadele copilariei, la orice adolescent se intampla sa sufere, ba mai si sa planga din cauza persoanei iubite.Esti indragostita, e normal! Te inteleg perfect cum te simti(am trecut prin asta)dar am invatat sa lupt. Poti face rost de numarul baiatului respectiv sau chiar de id-ul de mess.Sa-ti raspund la intrebare.Pentru ca,, frumosul"este o etapa a vietii umane.La fel si,, raul", si el trece dar mai lasa amintiri dureroase.Nu stiu daca ai inteles mare lucru, dar sper ca ti-am putut fi de folos.

| Mαdαliηα a răspuns:

Ce e frumos dureaza mai putin ca sa dureze raul mai mult. De ce nu faci rost de numarul' lui? sau id-de mess? happy