| andreea79 a întrebat:

va implor sa-mi dati un sfat o parere orice. Iubitul meu a plecat in Romania pentru o saptamana ( noi fiind in Italia) de cand a plecat plang in continu am plans aman2 foarte mult cand a trebuit sa plece el nu a vrut sa plece dar i-a murit bunicul si a trebuit sa mearga macar pentru o saptamana, sunt distrusa.
Stiu ca sunt cam egoista si ca ma gandesc numai la mine dar in momentul de fata nu ma pot gandi la nimic altceva decat ca il vreau inapoi langa mine.
Eram obisnuita sa ne vedem in fiecare zi sau macar sa ne auzim la telefon pe mess acum nimic eu ar trebui sal incurajez pe el dar ma incurajeaza el pe mine sa numai plang imi trimite mesaje si maine o sa ma sune simt ca mor nu am prietene sa povestesc cuiva chestia asta o am decat pe mama nici ia nu stie ce sami mai faca sa ma simt mai bn.Am prietene dar nu acele prietene care sunt gata sa te asculte oricand la orice ora, prietenele care le am eu sunt cu mine cand sunt fericita bine dispusa si atat ma simt atat de singura va rog dati-mi un sfat ce sa mai fac sa ma simt mai bine sa mai uit putin incurajari orice
va multumesc

Răspuns Câştigător
| Flaviucu a răspuns:

Nu are rost sa plangi, nu sunteti despartiti nu ai gresit cu nimic nu a gresit cu nimic. Este doar o saptamana, inteleg ca va vedeati zi de zi dar mi se pare ca exagerezi cum ar veni spus pe romana "sunt copilarii" fii si tu mai matura si el la fel. Incearca sa-i ascunzi tristetea da, incearca sa il incurajezi pe el sa fi cu el deoarece el este cel care are nevoie de tine in aceste momente nu tu de el. Nu mai plange, nu mai este mult si se intoarce la tine.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Multa rabdare.