| cxxyy a întrebat:

De ce unii baieti nu isi lasa iubitele sa se imbrace cum vor ele sau sa se aranjeze cum vor?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt gelosi, de parcă ar fi proprietatea lor.

| MarianWLF a răspuns:

Gelozie, neincredere, depinde, gelozia vine de la el, neincredea se poate dezvolta daca ii dai motive, sunt de parere ca cine vrea sa stea langa sta, cine nu oricum pleaca sau inseala, dar nici tu ca femeie nu te poti imbraca exagerat de sexy sa zic, atragand baieti in jurul tau apoi sa-l blamezi ca se supara, trebuie un echilibru si un minim de respect unul fata de altul.

| Violleta2022 a răspuns:

Banuiesc ca vorbesti de categoria manipulatoare si geloasa de baieti si barbati, care ori sunt prosti ori total incapabili sa tina o fata cu bun simt si vorba buna si atunci apeleaza la santaj sau manipulare, imupandu-le sa se imbrace numai cum vor ei.

Aici fata are intotdeauna un cuvant de spus si o decizie de luat, daca accepta sa fie dominata de un om gelos si manipulator, sau sa se lepede de asemena oameni, nepermitandu-le sa faca ce vor din fete, s ale santajeze sau amnipuleze cum vor ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Că vor să aibă ei controlul.

| sierra1 a răspuns:

Ar trebui să-i intrebăm pe acei unii, de ce și pe ele, să le intrebăm cum doresc să se imbrace. Apoi am ști
De obicei, adevărul e undeva la mijloc

| dullcat a răspuns:

Intrebarea e prea generala.Te afli tu in aceasta situatie? Exista o diferenta, care ar trebui sa fie bine definita, intre a respecta personalitatea cuiva si implicit alegerile vestimentare relativ decente pentru societatea actuala versus nevoia obsesiva de control care nici macar nu are treaba cu fata respectiva, ci cu propriile emotii negative acumulate, frustrari, traume etc. nerezolvate.Acelasi lucru se poate spune si inversand rolurile.

| StoicAnalysis a răspuns:

Din frica de a nu arata prea sexy, pentru a nu atrage privirea altor baieti.

| Xox0 a răspuns:

Ori simt ca iubita ii face de ras, ori le e frica ca le-o fura altul

| samuraibrazilian69 a răspuns:

Sunt misogini si nu respecta autonomia duduii