| biancamaria1998 a întrebat:

De ceva timp am observat ca ma doare cotul drept. Când stau prea mult pe cot, ma doare, când stau cu cotul pe o perna sau pe pat, ma doare și ma mai ia câteodată durerea de cot. Ar putea fi vreun os fracturat sau ce se întâmpla de ma tot doare?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Durerea in cot poate indica o situație extrem de gravă. De recomandat un rmn cu focalizare pe zonă

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate pur si simplu ai stat sucita o perioada, incearca sa faci putina miscare, sa tragi putin de mana respectiva si sa sari efeciv in sus big grin. Putina intindere ajuta.

Daca insa durerea persista mai mult de 3 zile, nu strica un consult de specialitate.

| biancamaria1998 explică (pentru DoarBogdan):

Faza este ca nu ma doare mereu. Doar dacă pun presiune pe mâna sau pe cot

| DoarBogdan a răspuns (pentru biancamaria1998):

Asa ma durea si pe mine, pana am facut exercitii intr-o zi, intinderi si dupa nu m-a mai durut. Poate iti trece tot asa ^_^