| World a întrebat:

De ceva timp tot imi visez moartea.
Visele sunt diferite, unul dintre ele ar fi ca am murit, eram in sicriu in rochie neagra, pe scara coroane multe de flori si dintre toate persoanele de acolo il cunoasteam numai pe un amic ce plangea langa mine. Sau acum cateva nopti am visat cum o pisica siameza maro cu negru ma strangea de gat, numai puteam respira si tocmai atunci cand nu ma mai miscam nimic, mi-a sunat tellu, am inchis si tot suna, intr-un sfarsit am raspuns si a zis o voce de copil alo si apoi paraia...noaptea trecuta a fost si mai rau, am visat ca alergam era intuneric, fugeau siluete negre dupa mine si nu stiu ce s-a intamplat ca tot ce imi mai aduc aminte e ca acele siluete m-au spanzurat si stateam si ma uitam la mine singura cum eram spanzurata si agata de ceva.
Si mai ciudat este ca si cea mai buna prietena a mea a visat de 2-3 ori cum muream...se trezea, plangea si ma suna numai ca sa verifice, sa vada daca sunt bine.
Stiti cumva ce inseamna visele astea? Evidentiez faptul ca nu ma inteleg bine cu parintii deloc si in visele mele, dupa ce muram, imediat sau peste cateva minute venea mama la mine in camera, aseara spre exemplu dupa ce ma spanzurasera in vis, m-am trezit pentru ca am simtit ceva si ce era? mama la mine in camera! CE SE INTAMPLA? mi-este forarte fricaacrying((

15 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Te gândeşti la asta. Probabil o dată prima oară ai visat sau a visat prietena ta şi de atunci te tot gândeşti şi e normal ca subconştientul să-ţi provoace visele astea. Nu te mai gândi şi ai să vezi că ai să mai visezi aşa. Visele nu înseamnă nimic. Dacă ar fi să ne luăm fiecare după visele pe care le are păi murea lumea de câte ori până acum şi uite-ne pe toţi întregi. Nu te mai gândi, nici tu nici prietena ta. Baftă!

| anad a răspuns:

Incearca sa ameliorezi relatia cu parintii fiindca s-ar putea ca aceste neintelegeri sa fie cauza viselor. In subconstient iti doresti sa se rezolve si in somn le rezolva sub forma unor astfel de vise.(probabil ziua ai astfel de ganduri sau zici ca ai vrea sa mori. Subconstientul le inregistreaza ). Ai grija ca poti fi la un pas de o depresie serioasa!

| Maia a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la biserica, sa aprinzi o lumanare si sa te rogi macar putin sau sa vorbesti cu un preot, sa-l rogi sa te descante pentru liniste. Ce semnfica pas cu pas visele tale nu stiu, insa se zice ca atunci cand te visezi moarta sau cand te viseaza altcineva moarta iti moare moartea, nu stiu cat de adevarat este! Oricum nu-ti fie teama, din punctul meu de vedere sunt numai superstitii.Ai grija oricum (:!

| kindness a răspuns:

Fa asta : du-te la o inmormantare, a unui om /vecin/etc; si familia v-a impartiii la biserica cate o lumanre aprinsa bagata intr-o batista; la coltul batistei e o moneda; i-a moneda si puneti-o sub perna si dormi cu ea sub perna! iti va trece! pa

| Madalina1455684 a răspuns:

Lasa deocamdata psihologii si psihiatrii. Dumnezeu este cel m-ai bun psiholog si psihiatru dintre toti.In fiecare seara inainte de a te culca spune cateva rugaciuni printre care sa se afle si Tatal nostru si Crezul si inca cateva, sa te duci la biserica sa te rogi chiar daca nu e neaparat duminica dar si duminica e foarte important sa te duci si m-ai ales sa ai incredere deplina in Dumnezeu.
Eu iti spun sincer ma rog seara si ma duc la biserica.Niciodata de cand ma stiu nu mi-am visat moartea.
Maicamea si matusamea m-ai isi luau seara vreo 3-4 lumanari dinalea de camera le aprindeau si se rugau.Ai putea increca.
Prin rugaciune si credinta sigur o sa te tratezi.
Degeaba mergi la un psiholog si iti insira acolo nu stiu ce si nu stiu cate daca tu nu te rogi si nu crezi in Dumnezeu.

| pitic13 a răspuns:

Dupa parere mea visele sunt date de catre diavol te sfatuies ca mergi mai des la biserica de exemplu te duci intr-o duminica si ramai la slujba iar in fiecare seara fa-ti rugaciunea asa mi se pare cel mai corect ma anunti si pe mine te rog sa faci asta

| ServanaAtoni a răspuns:

Ori a venit sa verifie. ori a facut ea ceva...
cati ani ai? ai putea sa te muti cu chirie.
daca ai credinta o sa fie totul bine.
nu uita sa-ti faci rugaciunea in fiecare searahappy
si.inca ceva.prefa-te ca dormi o noapte intreaga.
le spui alor tai noapte buna, te pregatesti de somn, mergi in pat dar vezi sa nu adormi...si vezi daca se intampla ceva ciudat.asa.pentru orice eventualitate

| mary_1175 a răspuns:

Esti bonlava? ca visul tau nu inseamna ceva de bine. ai grija la sanatatea ta,

baafta

| Cathy_5203 a răspuns:

Uite...nu-ti trebuie psihologi sau eu stiu ce doctori, trebuie doar sa te gasesti pe tine insati, sa te concentrezi foarte bine la tine si sa rezolvi neitelegerile din familie. Poate, din cauza stresului si certurilor in familie visezi asa, ori te uiti la prea multe filme de groazabig grin! O alta solutie ar fi sa te duci la biserica cum spunea Black si sa te rogi la Dumnezeu, poti sa te rogi si acasa, sa dormi cu ceva care te linisteste(o papusa, un ursulet, nu trebuie sa-ti fie rusine). Sau sa iei dimineata pe stomacul gol paine sfintita si sa bei 3 guri de aghiasma apoi iti faci cruce de 3 ori. Poti incerca si seara lucrul asta ca sa nu mai visezi urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e un subiet foarte interesant, imi pare rau de tine, foarte rau, dar mama ta nu prea vad ce legatura ar putea avea, dar du-te la o biserica cum spune black, si eu daca ma uit la filme de groaza sau vad ceva poze de groaza aud povesti de groaza si din astea in intuneric imi imaginiez tot felulde lucruri, nu doar in minte, parca le vad in fata ochiilor, si daca aud ca sa intampalt ceva rau eu imi imaginez mult mai multe lucruri rele, mai ales pe intuneric! dar incerc sa uit totul, dar nu pot sad, dar ciudat ca pr ta a avut acelasi vis thinking eu nu stiu ce sa spun, in afara de sa te rogi, sa te duci la biserica, incearca sati controlezi gandurile, intotdeauna cand ai astfel de ganduri, incearca sa te gandesti la ceva pozitiv, frumos, care iti place, nu stiu daca tiau fost de ajutor sfaturile astea, dar sa stii ca si eu mi visam asa, dar nicioadata despre mine, despre altii, eu iti urez mult succes, si sa incerci sa vb cu parintii tai, nici eu cateodata nu ma inteleg cu mei dar, incearca sa lasi dupa aia ei (daca se poate) sa le faci pe plac, si cat despre mama ta, asta nu inteleg, dar ma rog., bafta :*sunt alaturi de tine :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita nu cred ca mama ta iti vrea raul daca la asta te gandestibig grin. Se spune ca atunci cand visezi ca moare cineva asa ca si prietena ta ii moare moartea acelei persoane adica va mai trai multi ani de atunci incolo. Si visele tale sunt infricosatoare. De ce nu mergi la un psiholog sau la un preot? Gandeste-te, ar putea fi o solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu crezi in vise...
sau inchide-ti usa la camerawinking
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Siluetele negre pot fi demoni.Parerea mea e ca ar trebui sa discuti cu un preot sau chiar si un simplu omcare are cunostinte teologice.

| Ktaloasa a răspuns:

Hei... tu trebuie sa iti faci un control la un psiholog si apoi la un psihiatru