| bbyyyyyyyy a întrebat:

De Halloween ma duc la o petrecere la o colega acasa. As vrea niste ideei despre costume. Cum as putea sa ma costumez cu niste haine obisnuite, nu costume de inchiriat, cava ce sa aiba toata lumea. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Bună! Dacă ai părul lung îţi poţi întinde părul cu placa, îţi dai cu puţin fard negru la ochi, foloseşti puţin ruj roşu închis şi îţi iei o rochie simplă neagră lungă şi poţi arăta ca Morticia(fam.Adams).
Sau îţi faci mai multe codiţe împletite,te machiezi mai colorat,iei nişte blugi coloraţi,un tricou mai vesel(o culoare total diferită cu cea a blugilor),teneşi(idem),un machiaj colorat şi eşti funky.
Sau tot aşa,codiţe împletite,fustă cu floricele dar mai închisă la culoare, o bluză mai colorată, şlapi de casă şi eşti o ţigancă.
Saaau, te duci pur şi simplu în pijama şi-n papuci de casă.Îţi zburleşti puţin părul şi te mânjeşti cu ketchup pe mâneci ca să pari mai scarry.

Baftă!

1 răspuns:
| Famelia11 a răspuns:

Hey! pai poti sa te imbraci in vrajitoare, diavolita smug, tiganca, poti sa te pictez pe fata si sa fii ca avatar( din film), poti sa te imbraci ca baietii. Iti faci o fundita in par ( daca ai parul lung poti s-o faci din parul tau ) si esti lady gagahee hee. funda?:X