| cryssajust4u a întrebat:

O sa fie halloween si am o petrecere la scoala, as vrea sa ma costumez in vrajitoare, dar nu stiu cu ce sa ma imbrac si cu ce sa ma machiez. Nu vreau sa ma duc la tot felul de magazine sa caut costume as vrea ceva care ar putea avea oricine in casa. Vreau raspunsuri cat mai rapide va rooog. La cel mai bun raspuns dau funda+vot.

Răspuns Câştigător
| dienutzalove a răspuns:

Pai...imbraca-te cu haine negre sau inchise la culoare si machiaza-te cu un fard cu tente maronii pe intreaga fata si poti sa pui un negru sau un mov pe pleoape.Accesorizeaza-te daca ai la dispozitie palariile acelea lungi si ciufuleste-ti parul. Sper ca te-am ajutat.Succes

3 răspunsuri:
| KimBianca a răspuns:

Ai putea sa iti faci din carton o palarie mare de vrajitoare [e foarte usor de facut] pe care s`o faci neagra...te imbraci in negru,te machiezi cu foarte mult negru...iar pe sub ochi[mai in parti] ai putea incerca sa combini niste culori[farduri] sa iasa mai vinetiu, iar buzele negre [ la mine a functionat acum cativa ani, ba chiar mi-am speriat si vecina=]] ]

| jhondiesel a răspuns:

Suna-ma si iti zic eu de unde