| Svldiana a întrebat:

De la cati ani iti poti face un tatuaj?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este legal la 18 ani!
Dar se poate face si dupa 16 ani, NUMAI daca mergi impreuna cu un parinte, care da o declaratie si o semneaza, ca este de acord cu tatuajul respectiv si este pe raspunderea lui.

| Violleta2022 a răspuns:

Este legal la 18 ani!

| mayaxhh a răspuns:

Normal, la 18 ani, acum depinde... daca il faci la un salon si esti minor iti va trebui acordul parintilor, dar daca cunosti pe cineva care face acasa si cunosti persoana cat de cat, nu iti trebuie acordul nimanui. Cel mai recomandat e sa astepti pana la 18 ani pentru ca la salon e mult mai sigur