| IDK98989823 a întrebat:

De la permanent pot sa chelesc?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pai daca iti va cade ici si colo, ramanad zone fara par pe cap, nu vei avea de ales decat sa te razi, ca doar nu vei sta ca un pacalici.

Sa stii ca, parul cret nu sta bine baietilor, parca sunteti babe cu parul cret.
Parca sunteti oi fara creier, copiati unul de la altul si apoi dati fuga aici sa cereti ajutorul, cum sa va intindeti parul.
Ma rog, trebuie sa ti seintample si tie, ca sa raelizezi cat de ridicol este, dar asta vei simtii pe pielea ta cand vei ajunge senzatia scolii.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu chelesti de tot, doar iti cade parul pe alocuri sau cine stie, peste tot daca substantele alea sunt atat de puternice, dar dupa ce te razi pe cap, isi revine si creste nromal parul.

| IDK98989823 explică (pentru Violleta2022):

Nu ma rad în cap niciodată..Adică eu ma fac creț sa am fete și apoi sa ma rad..Nu o voi face indiferent

| Violleta2022 a răspuns (pentru IDK98989823):

Pai daca iti va cade ici si colo, ramanad zone fara par pe cap, nu vei avea de ales decat sa te razi, ca doar nu vei sta ca un pacalici.

Sa stii ca, parul cret nu sta bine baietilor, parca sunteti babe cu parul cret.
Parca sunteti oi fara creier, copiati unul de la altul si apoi dati fuga aici sa cereti ajutorul, cum sa va intindeti parul.
Ma rog, trebuie sa ti seintample si tie, ca sa raelizezi cat de ridicol este, dar asta vei simtii pe pielea ta cand vei ajunge senzatia scolii.

| dullcat a răspuns:

Se poate sa ramai cu parul distrus fiindca un permanent ataca chimia si rezistenta firului de par, in timp.Iar atunci cel mai intelept e sa-l tunzi cat mai scurt pentru o regenerare ok.Eu cred ca parul cret arata foarte bine atat la fete cat si la baieti, dar important e sa nu intreci masura, asa cum nici sa te vopsesti des nu este in regula, de exemplu.Iti vor explica la salon cum sta treaba.In adolescenta esti liber sa experimentezi cum vrei (si chiar este recomandat sa faci asta) cu propriul look, deci have fun.

| Hyperion7 a răspuns:

Eu sunt convins că poți cuceri fete și cu părul straight,nu neapărat făcut creț.
Adică da, fetele sunt in limba după știa creți, dar și tu, daca ai un caracter fain, fetele te vor iubi oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar dar nu e sănătos pentru par! Încearcă o frizura mai simpla și mai scurta!