| 796hf a întrebat:

De la un timp simt o prezenta rea langa mine! Cand simt ca e cel mai aproape de mine nu pot vorbi, nu pot face nimic! Nici sa ma misc! Nu pot scoate niciun sunet! Ce mi se intampla?

4 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

Deci...tu fiinta draga, ai prea mult timp liber. De asta si ai timp sa produci asemenea scenarii.
Eu si in ziua de azi mai am episoade in care daca ma duc pe intuneric din camera pana in bucatarie ( maxim 15 pasi) imi imaginez ca pune iadu stapanire pe mine laughing. La mine se intelege de ce, pentru ca ma uitam la multe filme de groaza cand eram mica, deci creierul meu are baza ca sa fabrice alti monstrii sau sa-mi aminteasca de aia pe care i-am vazut laughing.
Determina cauza. Poate sa fie orice..nu doar filme. Poate e un vis, o poveste auzita.ce stiu eu.
De fiecare data cand iti apar astfel de ganduri sau imagini in minte, incearca sa faci o remarca sarcastica ( ca si cum te-ai amuza pe seama ta) si inlocuieste-l imediat cu ceva ce stii ca-ti aduce o senzatie de liniste si pace.
Repeti procedeul pana dispar aceste ganduri sau imagini.

| R0R0 a răspuns:

Doar tu ai senzatia asta.
In realitate, nu e nimeni langa tine.
Daca nu te mai gandesti la asta, ai sa vezi cum totul revine la normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar o iluzie in mintea ta, tu gandesti negativ, primesti un lucru negativ. https://www.youtube.com/watch?v=gZqSbYnoTGU videoclipul asta te va ajuta foarte mult. Bafta!

| 3amthinking a răspuns:

Du-te la biserica, spovedeste-te!
Sau lasa-te de bautura si droguri.