| amOre) a întrebat:

De o sapTamina in urma m-am despartit de prietenul meu, mai tin ff mult la el, dar el mi-a spus ca nu mai simte nimic pentru mine(eu nu cred asta)si ne-am despartit...acum de cv timp un baiat imi face curte(e simpaticut, imi place)dar nu6tiu ce sa fac...
eu mai sper la vreo impacare cu fostul, p/u ca stiu f bine ca inca nu m'a uitat...shii ca a spus ca nu mai simte nimic pentru mine dintr-un motiv anume...
merita sa ma mai gindesc la el? sau poate sa incerc o noua relatie cu baiatul care imi face curte...(blush)
-stiu ...imi veti spune ca doar eu stiu ce e in sufletul meu si ca stiu mai bine ce am de facut
-da... e adevarat...
dar am nevoie si de sfaturile voastre...conteaza mult p/u mine...

mS mult...anticiPat

pOofy *

Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Eu zic sa. ti iei o perioada de gandire
stai linistita si uita. l pe fostul nu te avanta intr. o relatie de acum pentru ca nu vei reusi sa fc nimic... te vei gandi tot la el si nu poti sa. l uiti folosindu. te de unul nou.depinde acum si cat de mari au fost sentimentele pentru primul, cat de mult a durat relatia, etc
incearca totusi inainte sa mai vb si cu fostul k nu se stie.intreaba.l care au fost motivele, daca chiar nu mai simte nimic pentru tine si pe urma ia o decizie
multa bafta

3 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Vorbeshe cu fostul tau pr si spune-i ce ai de spus si daca iar zice ca nu mai simte nimic pentru tine da-i pace.

| yuli10 a răspuns:

Iesi cu cel care iti face curte si cunoaste-l putin. daca aveti multe in comun nu e nevoie neaparat sa te arunci intr-o noua relatie dar castigi un prieten. cu putin noroc fostul o sa te remarce si daca mai tine la tine o sa se simta tulburat ca apari cu altcineva si daca o sa te intrebe cine e tipul cel nou o sa poti sa ii spui ca e un amic cu care ai inceput sa iti petreci timpul si poate iti va propune sa va impacati.

| Criiss16 a răspuns:

Mai bine uita-l pe fostul prieten.Sau macar incearca. Du-te cu ¨blush¨. Poate o sa te intelegi mult mai bine ca si cu fostul.Sau,poate fostul mai tine inca la tine si va fi gelos.Asa poate vei afla de ce s-a despartit de tine, daca el inca mai tine la tine.happyTotusi.cum ziceai si tu:tu stii ce e in sufletul tau, deci.doar tu poti lua decizia corecta.Asculta-ti inima!

Salutari.:*