| anonim_4396 a întrebat:

De s-au deteriorat valorile spirituale atat de mult,toata lumea pune pret pe cele materiale? De ce sunt oamenii asa de ipocriti,falsi, mincinosi? Nu sunt eu cineva ca sa-i judec dar numai inteleg unde e iubirea de alta data...

10 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Iubirea este aceeasi.Doar societatea ce e intr-o continua miscare se rasfrange asupra noastra si a modului de a iubi.Lumea ARE nevoie de lucrurie materiale precum are nevoie de cele spirituale. Daca nu ar fi asa de ce nu renunti la pc,tv, incalzire, apa calda? Oamenii nu sunt perfecti si oamenii ipocriti, falsi, mincinosi nu sunt de azi.Deci nu vad de unde ai facut "descoperirea asta".

| AnaMaria2719 a răspuns (pentru ComatoseWine):

''Descoperirea asta'' mai mult ca sigur am facut-o prin inaintarea in varstahappy. Cand esti copil vezi lumea roz sa zic asa si nimeni nu te minte sau isi bate joc de tine. Cand esti copil nimeni nu te poate murdari, parerea meabig grin

| ComatoseWine a răspuns (pentru AnaMaria2719):

Atunci e si mai grav.Degeaba esti adult.De ce nu devii si tu mincinoasa, falsa? De ce nu te adaptezi daca asta e problema? Lumea nu e roz.E asa cum trebuie sa fie, cu bune, cu rele.CRezi ca pe mine ma multumesc acest "superficialism"? Daca asta nu ma va impiedica sa fiu fericit. "Totul in viata e sa nu fii trist!"

| AnaMaria2719 a răspuns (pentru ComatoseWine):

Nu sunt chiar un adult, un adolescentbig grin.Stiu ca viata e si cu bune si rele si m-am obisnuit. Daca suntem diferiti suntem norocosi si nu trebuie sa ne schimbam.Eu incerc sa ma adaptez dar sunt in total dezacord cu principiile lor si cu tot ce fac unii.

| ComatoseWine a răspuns (pentru AnaMaria2719):

Si eu sunt adolescent.Ce treaba ai tu cu principiile lor? Ei se leaga de ale tale? Problema e ca dai atata atentie lucrurilor care nu te privesc in mod special.

| AnaMaria2719 a răspuns (pentru ComatoseWine):

Da stiu. Din pacate traim cu ei. si nu prea am cum sa fac abstractie de ei. chiar incercbig grin.Cel mai tare ma deranjeaza ca toti, da absolut toti stiu sa comenteze si sa-si dea pareri cand ei nu misca niciun deget.

| ComatoseWine a răspuns (pentru AnaMaria2719):

Ai simtit vreodata ca ceva nu e corect, ai spus cuiva ca tu crezi ca nu e corect, dar nu ai facut nimic? Imagineaza-ti ca ei sufera de o hiper-atitudine ca asta.Pur si simplu isi exprima prea mult parerile.Asa se simt ei bine. Oricum nu ai ce face decat sa ignori astea.

| AnaMaria2719 a răspuns (pentru ComatoseWine):

De multe ori am simtit ca lucrurile nu sun corecte si nu am putu face nimic fiindca oricat as fi incercat sa ma pun in starea de a le rezolva ma depaseau, nu aveam cum. Sunt anumite probleme specifice adultilor pe care tineri nu le pot rezolva.In schimb aceasta hiperatitudine spun ca poate fi controlata.Nu are rost sa pierdem timp incercand sa schimbam pe cineva, fiecare e asa cum poate si cum vrea.

| GangstaGlock a răspuns:

Iti zic eu pentru ce! Unii sunt nascuti curve(adica prefacuti,falsi, etc.), altii nu au bani si ar face orice sa aiba bani pentru ca eu mor de foame, pentru ca salariile is mici! Unii sunt avari, etc! Asta e adevarul traim intr-o lume cruda! Si in plus cele mai mari tarfe is cele din politica! Ne-au distrus tara! I-as omorii pe toti din politica in still Jihadic! Cred in Dumnezeu dar m-am saturat!

| ComatoseWine a răspuns (pentru GangstaGlock):

Politica? Asta e drama ta? Iti spun ca trebuie sa profiti de politica asa cum ea profita de tine.E un domeniu care nu ma intereseaza.Crezi daca ai fi tu in politica s-ar schimba ceva? Eu nu cred.Nici daca i-am schimba pe toti cu "oameni buni" nu s-ar schimba nimic. Politica e un lucru neesential in viata mea.