| anny15 a întrebat:

De unde as putea face rost de heliu? Sau baloane umflate cu heliu? Stau in Bucuresti...

Răspuns Câştigător
| SmokeyEye a răspuns:

Cand eram mica tin minte ca la bunica in bucatarie era o instalatie de gaz improvizata, cu un furtun din cauciuc, legat cu sarma la soba. Acel furtun il scoteam si il puneam la gura baloanelor. Nu iti recomand sa demontezi teava de gaz din bucatarie dar e o metoda.
sau: http://www.balon.ro/heliu.php

3 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Fuzionezi niste hidrogen.

| emilitalia a răspuns:

Heliu de la dentist.In magazin sau in alta parte nu ai sa gasesti.Baloane,ia troleul si unde le vezi ca zboara cobori.

| MiCuLMaIdAnEz a răspuns:

Ai putea lua heliu de la farmacie sau dentist