| buburuza_7398 a întrebat:

De unde pot cumpara ceara calda? Se da la pachet cu benzile care le aplici pe ceara pentru a indeparta parul?

Vreau denumiri, marci!

1 răspuns:
| Mara_1046 a răspuns:

Ceara solida (pe care mai apoi o incalzesti tu) o poti cumpara din mai toate magazinele de specialitate si chiar hipermarketuri. E mai buna si mai eficienta decat benzile cu ceara rece, deoarece iti deschide porii si face epilatul mult mai usor. De asemenea, datorita temperaturii ridicate, dezinfecteaza si omoara microbii. Marcile cele mai renumite (ti le scriu in ordinea preturilor-cumprinse intre 10-35 de lei-) sunt Farmec, Kallos, Karaever, Veet.