| anonim_4396 a întrebat:

Deci ajutati-ma va rog nu siu ce s-a intamplat dar mi-a aparut dintr-o data o pagina ca vezi doamne nu stiu ce legi am incalcat si ca am vizionat videocpliuri cu continut sexual violuri si alte tampenii de repetate ori si zice ca trebuie a platesc o amenda de 300 ron ca sa nu imi descpripteze tot ce am pe pc si ca imi stie ip-ul credeti ca e real? si nu ma lasa sa inchid pagina a tebuit sa il inhid de la buton si sa atept ceva ca sa-l pornesc din nou adica sunt poker face, si mi-e teama ca dupa parintii o sa zica ca e vina mea si o sa creada ca cine stie pe ce site-uri stau... mi-e frica sa nu fie real desi ma gandesc ca e o prostie ca sa iti ia bani

3 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Cred ca e doar o farsa straight face

| FaraNume26 a răspuns:

laughing Credeam ca doar eu am patit.Acum o luna aceiasi chestie am patit.E reala treaba.Intr-adevar acel mesaj e trimis de la politie, sunt niste site-uri care sunt interzise de politie, si noi nu ne dam seama pe ce intram.
Si mie la fel imi zicea.
Eu mi-am reformatat laptopul si n-am mai avut nicio problema, si mi-a mers.
Sunt niste hackeri care fac treaba asta pentru bani, adica unii oameni le da bani in acel cont, ca sa le deblocheze laptopul sau pc-ul. Dar cateodata da si teapa si dupa ce se vad cu banii nu deblocheaza nimic.
Nu te panica!
Vorbeste cu cineva care se pricepe sa ti-l reformateze, si explica-le parintilor.Nu trebuie sa dati niciun ban in acel cont, pentru ca sunt site-uri fantoma.
Si ai grije pe ce site-uri intri, ca sa nu-ti mai apara nimic de genul.

| Fabian_Vanessa_1993 a răspuns:

God straight face Ciudat. o.O