| AnonimPls a întrebat:

Deci am cunoscut o fata si m-am apropiat destul de mult de ea dar am aflat ca e cu un an mai mare decat mine si sunt putin complexat sad nu stiu daca sa o las in pace sau sa ma va refuza datorită varstei

3 răspunsuri:
| MeForeverAlone a răspuns:

Sfatul meu: nu te mai simți complexat. Chiar dacă ești cu un an mai mic decât ea, faptul că te-ai apropiat de ea și fata aceea te acceptă însemană că te place, părerea mea. De ce să renunți la o fată doar din cauza vârstei? O prietenă de familie este cu vreo 7 ani mai mare decât bărbatul ei, dar se iubesc și se înțeleg foarte bine. Ea e chiar foarte frumoasă, și el la fel, și au niște copii foarte drăguți.
De ce să te simți complexat? Dă-o încolo de treabă, poate nu găsești o fată ca aia pe toate străzile.
E doar un sfat, oricum.
Baftă

| CLCQ a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti complexat. Stii cum se spune, incercarea moarte n-are, asa ca incearca.

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Nu ai de ce sa te simit asa. Totul va fi bine. Asculta-ti inima!