| anonim_4396 a întrebat:

Sa incep prin a spune ca in ultima vreme ma simt vinovata pentru orice li se intampla prietenilor mei.Ma simt inutila si in plus pentru toata lumea.Nu am de gand sa ma sinucid, sinuciderea nu e o solutie insa vreau sa fac pe cineva sa ii para rau ca a intrat in viata mea si mi-a distus'o total!
Si acum sa povestesc de ce am ajuns in aceasta situatie.
Acum un an, in clasa noastra a venit cel mai rau baiat din scoala.Prima data am zis ca nu e asa pentru ca s-a dovedit a fi de treaba.Mai tarziu insa am remarcat ca se intampla ceva ciudat cu el si am incercat sa aflu.Am constatat ca s-a indragostit de mine insa nu vroia sa'mi spuna pentru ca stia deja ca nu are nicio sansa.Nu a durat mult timp ca au si aparut problemele.Nu ma mai lasa in pace deloc, toata ziua cand ma vedea isi fixa privirea pe mine si statea asa si se uita pana il chema vreo cineva.Pana la urma am inceput sa ma obisnuiesc si l'am lasat sa se uite cat vrea la mine si asa putin imi pasa. A trecut anul si el tot asa se comporta, insa si mai insistent si enervant decat la inceput.Inca odata l'am ignorat si mi-am vazut de drum. S'a sfarsit si anul.In vacanta nu l'am mai vazut decat odata spre inceputul anului scolar. S'a dus si vacanta, a inceput scoala.La inceputul lunii Septembrie cunoscusem un baiat pe messenger pe care il stiam din vedere dar mi'era indiferent daca traia sau nu.Incetul cu incetul ne'am apropiat extrem de tare si puteam discuta liber cu el despre absolut orice.La scoala l'am ignorat in continuare pe acel baiat care imi crea probleme si nici el nu mai era asa de enervant.Prima luna a decurs normal, la fel si primele saptamani din luna Octombrie.Baiatul cu care vorbeam pe messenger se comporta extrem de bine cu mine si de la simpla prietenie dintre noi am ajuns sa ma indragostesc de el fara sa vreau.Intre timp cea mai buna prietena a mea a suferit niste depresii, vrea sa se sinucida si crede ca numanui nu'i pasa de ea.Am inceput sa ii destainui acelui baiat pe care l'am cunoscut pe messenger problemele pe acre le avea prietena mea pentru ca am extrem de multa incredere in el si stiu sigur ca nu spune si nu va spune niciodata nimic. M'a ajutat extrem de mult, daca nu era el nu stiu ce faceam.Insa nu stiu cum s-a intamplat de baiatul acela de la mine din clasa a aflat ca il plac pe celalalt baiat si a devenit gelos. A inceput sa se ia de el fara motiv, iar acum nu stiu ca sa mai fac.Se baga in viata mea degeaba, stie ca nu-l suport daloc, chiar am inceput sa urasc din cauza lui! Imi pare extrem de rau pentru baiatul pe care il plac si as dori sa ma ajutati sa gasesc o metoda de a'l convinge pe baiatul din clasa mea sa il lase in pace! Simt ca numai eu sunt devina.

P. S.tongueoate am repetat mai multe cuvinte sau ceva de genul dar ma grabesc sa ajung la scoalabig grin
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| BalonashCuHeliu a răspuns:

Eu as spune sa vorbesti cu el.sa'i spui ca nu il placi, ca sa nu se mai bage in viata ta, ca nu are nici o sansa si ca daca intr'un an nu a reusit sa te faca si fii cu el, nu v'a reusi niciodata, si chestii in genu.Si daca nu intelege sa il ignorati amandoi.Si daca nu merge nici asta .pfff.nu am idei.Amenintzal.sau bate'l.sau rupe'l...sau ***'l.[scuze de expresie]. Sper ca te'am ajutat

6 răspunsuri:
| fanJBfan a răspuns:

Wow nasol... cati ani ai?

| Hannibal_8732 a răspuns:

Ignorati-l in continuares sau ia-te de el urat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta sigur nu o sa se potoleasca cu una cu doua. Pune pe cineva sa-l ameninte, daca nu merge asa atunci va trebui sa-i rupi capu, intr-un final vei avea liniste.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@MaRoG.Nu ai observat ca am scris "Ma simt vinovata","Ma simt inutila"? Cuvintele "vinovata" si "inutila" se folosesc pentru a exprima starea unui baiatlaughing?

| Anndraazure a răspuns:

Pai:poate ar trebui sa ii dai o sansa, poate chiar el e pentru tine, sau macar simuleaza o relatie si fa-l sa vada ca nu esti pentru el...

| MaRoG a răspuns:

Esti baiat sau fata ca nu am inteles nimk sau esti gay?