| AntoniaCmn a întrebat:

Deci, am nevoie de o parere, un sfat din exterior. Am o relatie cu un baiat de aproape 2 ani jumate, baiat singur la parinti cu firma, cu bani. "baiatul mamei" eu nu sunt asa bogata, parintii mei lucreaza in strainatate de cand eram foarte mica, am crescut fara ei (acum am 20 de ani) tot ce aveam nevoie era sa am pe cineva langa mine sa simt ca ma iubeste, la inceput era asa, ne intelegeam foarte bine, dar dupa un an si ceva de relatie lucrurile nu au mai mers asa de bine. mama lui nu ma suporta imi spune ca sunt moale, chiar daca ceilalti au alta parere. el tot timpul imi scoate ochii ca asta nu e bine, ba ca cealalta nu e bine ..in fiecare saptamana ne certam, vad ca el cauta alte fete, le da cerere de pietenie pe Facebook. si ma deranjeaza ...pe de alta parte, e mai important pentru el iesitul cu baietii decat sa stea cu mine. imi spune ca sunt atatea fete care se dau la el si nu stie ce sa faca. imi zice : " noroc ca te iubesc ca de altfel erai de mult lasata" si chestii de genul. nu stiu ce sa fac ..sa ma despart sau nu? am momente in care imi doresc din tot sufletul sa ma despart si am alte momente in care imi doresc din tot sufletul sa raman si poate-poate sa fim fericiti, am momente cand simt ca chiar ii pasa de mine, dar si momente cand ii sunt total indiferenta. ma simt dependenta de el. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din comportamnetul lui deduc ca nu-i interesat de tine,
faptul ca-si prefera prietenii in locul tau, este clar ca nu-l interesezi, probabil ca face ochi dulci altor fete, cand iese cu pietenii si cine stie daca nu le si intalneste.
Faptul ca accepta prietenia pe FB cu alte fete, iarasi este o dovada ca nu-l intersezi si vrea relatii noi.
Pana la urma, cand vezi ca totul este in defavoarea ta, de ce mai stai cu el, de ce mai vrei sa fii in preajma lui, cate ar trebui sa mai primesti ca sa intelegi ca nu-l intersezi? Poate o bataie si asa te vei convinge, desii, in ritmul in care functioneaza relatia asta, prevad ca se va sfarsii cu cearta si posibil bataie.

Pentru ca, relatia este deja pe rupte, te-as sfatuii sa te retragi daca mai ai putina mandrie in tine si sa-ti vezi de drum!