| anonim_4396 a întrebat:

Heyy! Ce parere aveti de asta! Sunt de 6 luni cu iubitul meu si ne vedem foarte foarte rar,cu toate ca ne sunam in fiecare zi,dar simt ca ne-am indepartat cu toate ca il iubesc, si el imi mai spune uneori ca ma iubeste, dar se poarta cam rece cu mine. Sunt foarte geloasa.In ultimul timp ne certam cam des de la nimicuri (ca i-a dat cerere de prietenie unei fete pe retelele de socializare sau ca nu i-am zis"te pup" inainte sa inchid telefonul) de la asemenea chestii ne certam. Si cu toate ca il iubesc enorm si mi-e frica sa nu-l pierd am inceput sa cred ca daca o sa ma despart o sa-mi fie mai usor pentru ca asa sufar enorm, mi-e dor de el foarte mult pentru ca ne vedem rar si cind are timp liber in loc sa vie sa ma vada, iese cu prietenii.Deci cam asta e. Ce parere aveti? Cum trebuie sa procedez?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O iubire reciproca mincinoasa, falsa.

| Xpressurself a răspuns:

Pai vezi si tu daca mai vorbesti despre o relatie sau o modalitate de a alunga plictiseala.
relatiile presupun apropiere, fizica si sufleteasca. ce ai de castigat din aceasta relatie vei putea stii doar cand o vei compara cu alte relatii pe care le-ai avut sau cu o alta noua. lasa si alti barbati sa te curteze o vreme si vezi atunci daca il mai iubesti pe actualul sau nu. pana atunci vorbim de atasamente.

| Sadop a răspuns:

Asemenea certuri, fie ele banale, sunt în fiecare relaţie.
Atâta timp cât îl iubeşti şi ţi-e frică să îl pierzi, e normal să fii geloasă, însă poate deveni dăunătoare.
Una e să vorbeşti la telefon cu iubitul, şi alta e să vă întâlniţi.
Vorbeşte deschis cu el când vă vedeţi şi spune-i că îţi este foarte greu aşa şi că simţi că vă depărtaţi.
Dacă şi el te iubeşte, veţi găsi împreună o cale prin care să rezolvaţi această problemă.
Baftă!

| nemaipomenita a răspuns:

Asemenea certuri sunt in fiecare relatie))dar nu cred corect ca in loc sa va vedeti el iese cu prietenii...cred ca nu e serios cu tine... sfatul meu e sa te gindesti bine daca vrei sa fii cu el mai departe, pentru ca sunt sigura ca asa va dura in continuare.succes:*