| G2Kenny a întrebat:

Deci, am o fata in clasa de care imi place si nu. Adica imi place de ea, e frumoasa, un pic cam plinuta(dar trecem peste), dar nu imi place pentru ca e cam nesimtita cu mine. Suntem in clasa a 8-a si amandoi avem 10, si au mai existat discutii ca au ajutat-o profesorii( ea pe clasele 6-8 a avut numai media 10, chiar daca nu a meritat). Intrebandu-ne profesorii la ce profil vrem sa dam, am zis filologie cu inca o fata si cu ea, iar fata aceea a zis ca nu scapam de ea nici acolo, iar ea a auzit si chiar nu ma mai suporta. Am mai zis si eu de una, de alta, ca o ajuta profesorii, si cred ca a auzit si asta... Mai are uneori niste fite, si un tupeu, dar nu stiu, au existat momente in care m-a jignit fara sa ii fac nimic, dar totusi imi place de ea. Am observat in unele momente ca si ei ii place de mine, dar nu am fost sigur. Ea acum vorbeste cu aproape toti baietii din clasa si cred ca ei ii place de inca 2 baieti, dar, la fel, nu sunt sigur. Erau momente in care ma uitam cum discuta cei 2, iar ea se uita atent la mine, pana cand m-am uitat si eu la ea si si-a schimbat privirea. Majoritatea baietilor din clasa injura, dar eu nu, si ma comport frumos cu fetele. Intrebarea e : cum pot sa imi dau seama daca eu chiar o plac, ea chiar ma place si ei ii place de vreunul dintre cei 2 baiati?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil pentru ca esti prea mic, nu-ti dai inca seama daca o placi sau nu.
Da-i pace si mai lasa timpul sa treaca, pana se vor sedimenta sentimentele, iar in 2-3 ani, vei stii daca iti place sau nu de ea.

2 răspunsuri:
| alexwahl a răspuns:

Cel mai sigur e sa o intrebi.

| KittyCatKatarina a răspuns:

Pai, iti poti da seama daca o placi daca iesiti in oras ( scoala nu e tocmai locul potrivit sa vezi cum e sa fii cu o persoana). Poate se comporta asa pentru ca la scoala se simte tensionata. Poti vedea daca te place, dupa un timp cand iesiti in oras, daca o vezi ca devine atasata de tine. Daca e timida, dupa un timp poti face tu prima miscare. Iar referitor la faptul ca i-ar placea de ceilalti colegi, nu prea poti sa iti dai seama decat daca va fi cu vreunul din ei intr-o relatie dupa un timp.