| anonim_4396 a întrebat:

Decirolling on the floor...am o intrebare tampita!whistling. am o prietena care vrea sa isi faca un tatuaj si are 13 ani. ea nu vrea ca parintii ei sa stie ca l-a facut, asa ca nu are acordul parintilor.laughing poate sa si'l faca fara acordul lor? adica nu vrea sa se duca la un mare artist.laughing. vrea sa si'l faca la un atelier d'asta din coltu' straziilaughing. poate? si daca da, ce trebuie sa prezinte in afara de acordul parintilor?[daca nu il arelaughing]

stiu ca nu ma fac prea bine inteleasalaughing.[sorrylaughing]

cica e URGENT.laughing

multumesc!big grin

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este sa nu-si faca, este prea mica si nu poate judeca destul de corect, s-ar putea ca mai tarziu sa-i para foarte rau. Si stii ce se spune, ca, uneori, este bine sa-ti asculti parintii. Numai bine!

| Micheline a răspuns:

Mda. adica tu esti prietena ta. Ok! Am inteles.Deci la 13 ani nu prea iti da voie nimeni.Mai ales cei care iti fac tatuajul fiindca eu nu cred ca isi asuma ei riscul pentru un minorstraight face. Deci nu are[ai]sanse de niciun tatuaj.Si ma rog de ce vrei sa cersesti atat de mult atentie? Tatuaj? Mai bine du-te fuguta la magazin si cumparati o papusastraight face.

| RUMBURAK a răspuns:

Nu poate.cine ar risca sa il faca si dupa aia sa vina tatal ei cu o falca in cer si una in pamant.si apoi e minora si poti raspunde penal.sa mai aiba rabdare un pic.

| 2l3xandra a răspuns:

Pai nu are neaparat nevoie de acordul lor poate sa si`l faca nu cred ca trebuie s prezinte ceva think soo...succes cu ea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ioandelasal, ea e genu' de copil mai rebel. asa ca nu ii prea pasa daca maine nu ii mai place. i-am zis si eu astaoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda.pai si colega mea si-a facut tatuaj la 14 ani dar s-a dus cu tatal ei! ciudat, stiu...adica cum sa-ti lasi copilul sa faca asa ceva, dar, oricum prietena ta trebuie sa gaseasca un adult doar asa...ca sa vada si apoi dk e isi face tatuajul mult dorit! happy