| Culturism69 a întrebat:

Peste tatuaje mai cresc cosuri? ( Stiu ca pare o intrebare tampita, dar e normala waiting laughing )
Este cineva care si-a facut vreun tatuaj si face sala thinking ( As vrea sa-i adresez o intrebare )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vlad93fcv a răspuns:

Bineinteles ca mai cresc cosuri.Nu are nicio legatura una cu alta.Si pilozitatea va ramane la fel (am auzit mituri gen nu-ti mai creste parul peste zona tatuata).Nu fac sala dar imi poti lasa orice intrebare doresti.O zi buna!

| Culturism69 explică (pentru vlad93fcv):

Pai am o intrebare gen :
Daca ma tatuez acum pe umar, si continui cu sala, odata ce umarul va creste ( muschiul ) tatuajul se va deforma?

| vlad93fcv a răspuns (pentru Culturism69):

In primul rand tatuajul nu se face in muschi, ci in al doilea strat al pielii, in derm.Cred ca ai lesina de durere daca un manunchi de ace ti-ar intra in muschi cu pana la 100 si ceva de pulsatii pe secunda laughing. Referitor la intrebarea ta, tatuajul nu se deformeaza daca faci sala, daca slabesti, daca te ingrasi.In cazul tau suprafata pielii va creste putin ca urmare a exercitiilor fizice dar tatuajul nu se va deforma in niciun caz.Deci nu-ti fa griji. Daca mai ai intrebari mi le poti lasa pe privat.Iar daca te-am ajutat si doresti, imi poti acorda o funda big grin Salut!

3 răspunsuri:
| cristi1030 a răspuns:

Da,cresc si dor rau laughing