| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am o mare dilema, eu sunt o fata de 15 ani, tupeista, increzuta, indraneata, si niciodata nu imi este frica sa spun lucrurilor pe nume si direct. Cu toti baietii sunt foarte deschisa si pot sa vorbesc orice, insa acum, recent, am cunoscut un baiat cu care nu pot sa scot doua cuvinte pe gura, sunt timida si imi este frica de rezultate, nu stiu cum se poate asa ceva, parca nu as fii eu... Acest baiat a vrut sa ma sarute iar mie imi place foarte mult de el insa i-am dat o palma fara sa vreau, cum as putea sa intru in vorba cu el? Cum as putea sa vorbesc fara sa imi fie rusine? Cum as putea sa-i atrag atentia? Si de ce sunt mai rusinoasa cu el decat cu restul baietiilor, ajutati-ma este prima data cand mi se intampla si nu stiu cum sa reactionez. Dau funda pentru cel mai bun si ajutator raspuns! :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Răspuns Câştigător
| RefinedStrings a răspuns:

Ok, deoarece dai funda pentru cel mai "ajutator" raspuns o sa incerc sa iti raspund si eu:
Raspunsul e in interiorul tau. Ai spus ca iti place de el, tocmai de asta si hiba asta (teama de a lega cuvinte ca sa nu gresesti). Incearca pur si simplu sa fii tu. Iar daca vrei sa il atragi, prefa-te ca iti pierzi privirea in ochii lui. Stii cand stai asa, cu mana in barbie, si te uiti in gol? Uite-te asa la el. Si cand se uita la tine prefa-te ca o faceai neintentionat. Zambeste-i si la fel cand se uita la tine uite-te in alta parte. Dar fa in asa fel incat sa creada ca din greseala. Va veni el sa discute cu tine, daca spui ca a incercat sa te sarute.
Cine stie, poate si el e pe alt site si pune intrebari despre tine. big grin

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca te-ai indragostit pentru prima oara.Trebuia sa ai si tu leac pentru caracterul tau.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Cand ai,, fluturi in stomac,, dimineata, la rasarit sau seara la pusul soarelui? Asta a propos de poza. E clar ca te-ai indragostit! Felicitari de 8 martie! Poate ti-a oferit o floare si atunci e mai usor, multumindu-i, intri in vorba. Daca nu, e mai greu cu,, uitatul in ochi,,. Fi barbata ca a fi indragostita nu e o rusine; scrie-i un biletel si te lamuresti de sentimentele lui. Curaj.