| me_1960 a întrebat:

Deci: avem la liceu o profesoara de chimie care nu face decat teorie si da teste din probleme.Si are si foarte mari pretentii adica daca ai grestit un numar sau ceva micut taie tot si nu puncteaza. Ce vreau eu si as fi foarte recunoscatoare daca m-ati ajutabig grin:cum se fac problemele? Eu am de la structura sistemului periodic( adica energia de ionizare/afinitate pentru electroni si valenta elementelor) si nu stiu nimic.Invat teoria dar daca ea nu da niciun exemplu...folosesc si cartea dar parca scrie in chinezalaughing

Răspuns Câştigător
| dienuta1990 a răspuns:

Depinde de profesor dar daca nu va da exemplu cum trebuie sa rezolvati acele probleme e cam grav dar fiecare profesor are pretentiile si exigentele lui trebuie sa te conformezi si sa vezi cum ai putea sa intelegi daca nu indrazneste si cauta prin zona ta profesori de chimie care dau meditatii si inscriete acolo poate aceasta idee a mea e buna si poate te va ajuta.